Hello again! 2018 zaczynamy kreatywnie – zapraszam Was po garść nowych materiałów do tematu związanego z uczuciami i emocjami, do których stworzenia wykorzystałam moje własne rysunki! Mam nadzieję, że Wam się spodobają :).

Do stworzenia tych materiałów zainspirowały mnie karty obrazkowe z robotami z www.mrprintables.com – kojarzycie? Super pomoc na zajęcia ze starszymi uczniami,  dla młodszych okazały się jednak nie być wystarczająco czytelne. Dlatego powstał poniższy zestaw. Enjoy!


1.  Kolorowe karty obrazkowe

Do wprowadzania słownictwa mogą przydać się flashcards. Pojawiające się na nich słowa to: happy, sad, angry, sleepy, scared, hungry oraz in love.

2. Emocjonalna gra planszowa

Prosta gra na utrwalenie tego słownictwa. Jeżeli chcecie, by była nieco bardziej skomplikowana i nadała się także dla starszych uczniów, ustalcie że każdemu obrazkowi odpowiada jakieś zadanie. Dodatkowo, dzieci, poza samym nazywaniem emocji, mogą je także prezentować.

3. Karty pracy

Pobrać możecie także karty pracy w dwóch wersjach – prostszej, z mniejszą liczbą rysunków (idealną do wykorzystania przy okazji nauki „If you’re happy” SSS) oraz trudniejszej. Zadaniem dzieci jest dorysowanie robotom odpowiednich buziek. Mogą to zrobić, sugerując się tym, co znajduje się na kartach obrazkowych, lub mogą mieć całkowitą dowolność.

Dodatkowo możecie poprosić dzieci, żeby każdego z robotów pokolorowały na inny kolor. Następnie kilkoro wybranych (w miarę możliwości wszyscy) opowie o swoich robotach, np. The blue robot is sad, the yellow robot is happy etc.

By pobrać materiały, klikajcie link poniżej:

How are you, robot?

A Wy, jak się dzisiaj macie? 🙂

Jeżeli spodobały Wam się moje roboty, zapraszam do sklepu, gdzie znajdziecie jeszcze więcej materiałów z wykorzystaniem mich autorskich rysunków! 🙂

5 2 votes
Ranking
Subscribe
Powiadom o
guest
13 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Żaklina Zajączkowska
6 lat temu

Śliczne materiały, masz talent!:)
Dzieci uwielbiają potworki, The Hungry Monster zawsze robi furorę na zajeciach ? z robotami pewnie będzie podobnie:)

Żaklina
Żaklina
Reply to  Żaklina Zajączkowska
6 lat temu

dzieciakom bardzo się spodobały roboty:) i na kolejnych zajęciach słyszałam tylko „proszę pani pogramy i dziś w tą grę”, karta pracy również rewelacja, dzieciaki na koniec przedstawili swoje humorzaste roboty 😛 jednym słowem zajęcia były udane:)
jeszcze raz dzięki za świetne materiały:)

Monika
6 lat temu

Ale super!!!

Anonimowy
Anonimowy
6 lat temu

Nie widzialam lepszej strony . Ucze dzieci w przywatnym przedszkolu w Gdansku. Pozdrawiam Kasia

Aneta Sorbal
6 lat temu

Ja tez uwielbiam bloga Marysi.Jest wspanialy.Jej pomysly bardzo pomagaja mi w pracy z maluchami:)

Anna Witkowska
6 lat temu

Cudne, wspaniałe!

Magda
Magda
6 lat temu

Ależ urocze te Twoje roboty 🙂 Nawet nie wiesz jak się cieszę, że jesteś, tworzysz i dzielisz się takimi wspaniałościami :))

R.
R.
3 lat temu

Cudowne materiały! Dziękujemy za to, że dzielisz się z nami swoją pracą 🙂

Udostępnij ten artykuł

Kategorie

ODWIEDŹ MNIE

NEWSLETTER

Jeśli podobają Ci się moje pomysły, zapisz się do mojego newslettera i bądź na bieżąco!
Archiwa
13
0
Zostaw komentarzx