KILKA SŁÓW

Od 2015 roku prowadzę szkolenia dla nauczycieli i lektorów języków obcych pracujących z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Łącznie udział wzięło w nich już ponad 1000 nauczycieli z całej Polski! 

Dzięki współpracy z wydawnictwem Semantika miałam też okazję współorganizować i poprowadzić 3 edycje konferencji “Get Creative Now”, w których wzięło udział ponad 500 nauczycieli. Poza tym mogliście mnie spotkać na konferencjach PASE Young Learners (w 2018 roku), gdzie wystąpiłam z ramienia wyd. Nowa Era oraz podczas dwóch edycji Morza Pomysłów (w 2018 i 2019 roku).

 

Miała też okazję poprowadzić już niejedno szkolenie zamknięte, a także bezpłatne warsztaty w Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń. Od 2020 roku prowadzę również webinary i szkolenia w formie on-line.

Co jest celem moich szkoleń?

Od ponad 12 lat uczę angielskiego dzieci w wieku przedszkolnym. Mimo, że początki nie były łatwe, dziś dokładnie wiem jak chcę, by wyglądały moje zajęcia. Dobrze, a nawet bardzo dobrze znam się na tym, co robię i jak pracuję. Jednak, jak wiadomo, sytuacje w których dzieci uczą się angielskiego są różne – mogą uczyć się w przedszkolu, w większych lub mniejszych grupach, w trybie bardziej lub mniej intensywnym (w zależności od liczby godzin w tygodniu), mogą uczyć się poza przedszkolem, na zajęciach popołudniowych, także w zróżnicowanych warunkach. Do tego, każda grupa jest inna. Dlatego moim celem nie jest powiedzenie Ci jak masz pracować. Podczas szkoleń opowiadam o tym, jak wygląda moja praca, co sprawdza się na moich zajęciach oraz podsuwam konkretne pomysły. Mam nadzieję, że zainspiruje Cię do wprowadzania podobnych rozwiązań skrojonych na miarę możliwości Twoich uczniów i Twoich własnych potrzeb.

Twoje korzyści z udział w moich szkoleniach:

Zależy mi na tym, żeby każdy Uczestnik mojego szkolenia, warsztatów czy webinaru zakończył takie spotkanie naładowany pozytywną energią i z głową pełną pomysłów. Zbieram te najbardziej sprawdzone, przemyślane, które staram się przekazywać w ciekawej formie. Dlatego moje szkolenia są różnorodne – podczas jednego gramy w wielką podłogową grę planszową, a innym razem czytamy książki i bawimy się w zabawy nawiązujące do ich treści. Wszystko w pozytywnej atmosferze przyjaznej każdemu (zarówno początkującemu, jak i praktykującemu już dłuższy czas) nauczycielowi!

Po spotkaniu ze mną:

 • poczujesz się zainspirowana/-y oraz zmotywowana/-y do pracy,
 • będziesz mieć chęć wykorzystać zdobyte pomysły już na najbliższych zajęciach,
 • poczujesz przypływ pozytywnej energii,
 • zapragniesz więcej!

Przekonaj się sam_a, sprawdź poniżej obecnie dostępne szkolenia on- i off-line.

- DOSTĘPNE SZKOLENIA ON-LINE 2021/2022 -

#1

Tworzę własne materiały

Mini-kurs „Tworzę własne materiały” to mini-kurs w formie nagrań (2 lekcje) przeznaczony dla wszystkich, którzy chcą tworzyć własne, estetyczne materiały do pracy z dziećmi.

Dzięki szkoleniu:

 • dowiesz się z jakich programów korzystać, by w prosty sposób tworzyć własne materiały;
 • poznasz źródła legalnych grafik i zdjęć;
 • posłuchasz o tym jak wygląda współpraca z ilustratorem/grafikiem;
 • podpowiem jak łatwo przerobić rysunki (własne) na grafiki;
  Zobaczysz jak szybko tworzyć kart obrazkowe, tła do wydruku na rewersach;
 • oraz jak kolorować czarno-białe grafiki konturowe bez posiadania tabletu graficznego itp.
Możesz otrzymać certyfikat potwierdzający Twój udział w tym kursie. Wystarczy, że dasz nam znać, składając zamówienie.
 
KOSZT SZKOLENIA: 199 zł (TYLKO DO KOŃCA STYCZNIA)

#2

Uczę z głową

konferencja dla nauczycieli języka angielskiego (nagrania)

Konferencja “Uczę z głową” to ok. 5-godzinne wydarzenie online, podczas którego podpowiadałyśmy Ci jak ogarnąć angielski w przedszkolu tak, żeby wszystko miało ręce i nogi!

Na konferencję zapraszamy nie tylko nauczycieli początkujących, jednocześnie jesteśmy przekonane, że osobom rozpoczynającym swoją przygodę z uczeniem dzieci przygotowane przez nas informacje zdecydowanie ułatwią pracę!

Dowiesz się:

 • jak rozsądnie planować pojedyncze zajęcia;
 • jakie i ile tematów warto zaplanować w przeciągu miesiąca;
 • jak różnicować materiał w różnych grupach wiekowych;
 • jak zabrać się za planowanie wszystkiego w skali roku.

Otrzymasz:

 • Dostęp nagrań z konferencji aż do końca roku szkolnego 2021/2022;
 • Drukowany imienny certyfikat, potwierdzający Twoje uczestnictwo w wydarzeniu, który wyślemy Ci pocztą! (TYLKO DLA PIERWSZYCH 10 OSÓB)
 • Cenne wskazówki i porady od Prowadzących, a także wzory dokumentów w PDF: szablon rocznego programu nauczania, szablon miesięcznego rozkładu materiału;
 • 2 pełne scenariusze zajęć;
 • Propozycję gotowego rozkładu materiału na listopad 2021.

KOSZT SZKOLENIA: 319 zł

#3

Booktelling for Teachers

„Booktelling for Teachers” to wyjątkowe szkolenie, które zmieni Twoje spojrzenie na pracę z książeczkami dla dzieci!

Podczas tego szkolenia prezentuję bardzo konkretne pomysły na aktywności, do przeprowadzenia których zainspirowało mnie pięć wybranych anglojęzycznych książek („The Colour Monster”, „Blue Chameleon”, „Monkey and Me”, „Wher’s Spot?”, „What the Jackdaw Saw?”). Jednocześnie wiele z nich będzie stanowiło ogólne inspiracje do pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym i/lub wczesnoszkolnym.

Dzięki temu kursowi:

 • dowiesz się jak w pełni korzystać z potencjału książeczek jako pomocy dydaktycznych;
 • będziesz świadomie wybierać utwory na swoje zajęcia z dziećmi;
 • poznasz świetne propozycje książkowe dla najmłodszych i dowiesz się dlaczego warto mieć je na swojej półce;
 • zdobędziesz wyjątkowe pomysły na swoje zajęcia.

Daj się zarazić pomysłami i zainspirować! Po szkoleniu będziesz mieć gotowe rozwiązania na swoje zajęcia, a także nowe pomysły kiełkujące w głowie dotyczące wykorzystania innych utworów!

TO SZKOLENIE DOSTĘPNE JEST TERAZ NA PLATFORMIE Planeta Inspiracji.

„Booktelling for Teachers” to jedno z moich najpopularniejszych szkoleń. 

Od 2020 roku, kiedy miało swoją premierę, wzięło w nim udział blisko 300 nauczycieli!

Kurs otrzymał 100% pozytywnych opinii, które uczestnicy zostawiali na moim  fanpage oraz na stronie szkolenia. Poniżej przeczytasz niektóre z nich.

#1

Konferencja "Uczę z głową"
 • Chcesz wiedzieć, jak rozsądnie planować zajęcia językowe w przedszkolu i żłobku? 
 • Zastanawiasz się jak rozkładać materiał w pracy z 3-latkami, a jak ze starszakami?
 • Potrzebujesz podpowiedzi, jak dobrze zorganizować swoje zajęcia w ciągu miesiąca, a także w skali roku?

Dołącz do nas podczas konferencji „Uczę z głową” i ogarnij angielski w przedszkolu tak, żeby wszystko miało ręce i nogi!

 

Otrzymasz:

#2

"Pomysłowe DIY na jesień
i zimę"

 

To nie jest zwykłe szkolenie, to 3-miesięczny projekt szkoleniowy, który dostarczy Ci wyjątkowych pomysłów na to, jak zaskoczyć i zaangażować dzieci podczas zajęć (i nie tylko) językowych.

 

STARTUJEMY JUŻ 1.10.2021, a cały projekt potrwa do 31.12.2021.

Dodatkowo, po tym czasie, będziesz nadal mieć dostęp do specjalnej grupy szkoleniowej (jej zamknięcie nastąpi dopiero 30.06.2022!)

 1. Po dokonaniu zakupu i opłaceniu zamówienia, otrzymujesz maila z dostępem do specjalnie utworzonej, szkoleniowej grupy na Facebooku, ten mail dotrze do Ciebie najwcześniej 1.10 (tego dnia ruszamy z projektem)
 2. 16.10.2021 – spotykamy się na żywo w grupie na Facebooku, gdzie zostaną poprowadzone dwa webinary jesienne (w formie LIVE – na żywo) przeze mnie (Marysię Bursche) oraz Basię Bednarczyk z BB’s Playground.
 3. 11.12.2021 – kolejny raz spotkamy się na żywo podczas dwóch webinarów zimowych.
 4. Wszystkie webinary możesz obejrzeć na żywo lub potem, w formie nagrań udostępnionych w grupie, która działać będzie do końca roku szkolnego 2021/2022,
 5. W pakiecie otrzymasz także 2 e-booki ze spisanymi pomysłami autorstwa Marysi. 30.10.2021 na zajęcia jesienne, a 31.12.2021 – zimowe.

#3

PAKIET "Pomysowe DIY"

A może chciałabyś/chciałbyś zgarnąć inspiracje na cały rok – pomysły na jesień, zimę, wiosnę oraz lato?

MOŻESZ WYKUPIĆ ROZSZERZONĄ WERSJĘ, CZYLI PAKIET „Pomysłowe DIY NA CAŁY ROK”!

 

Twoje korzyści z zakupu pakietu:

Otrzymujesz wszystko to, co w ramach projektu „Pomysłowe DIY na jesień i zimę”, czyli:
 1. Dołączasz do grupy szkoleniowej, która umożliwi Ci zbieranie pomysłów i dodatkowych inspiracji AŻ DO KOŃCA TEGO ROKU SZKOLNEGO!
 2. Zdobywasz ciekawe pomysły na językowe pomoce DIY podczas AŻ 4 OK. GODZINNYCH SZKOLEŃ LIVE (lub w formie nagrań, jeżeli nie możesz uczestniczyć na żywo) z dwiema różnymi prelegentkami.
 3. Otrzymujesz DOSTĘP DO 2 E-BOOKÓW ze spisanymi pomysłami z moich (Marysi Bursche) webinarów.
 4. Otrzymujesz CERTYFIKAT UDZIAŁU w wyjątkowym projekcie.

A DODATKOWO:

 • Otrzymujesz DOSTĘP DO PONAD 4 GODZIN NAGRAŃ z pomysłami na wiosnę i lato!
 • Masz dostęp do nagrań zarówno ze szkoleń prowadzonych przeze mnie – Marysię Bursche, jak i przez Basię Bednarczyk (jej pomysłów nie znajdziesz w e-bookach dostępnych w moim sklepie!)

CHCESZ STALE SIĘ DOSZKALAĆ I ZBIERAĆ NOWE POMYSŁY? 

Poznaj Planetę Inspiracji – moją platformę stworzoną specjalnie z myślą o nauczycielach, którzy chcą się rozwijać!

Planeta Inspiracji by HFoI

Planeta Inspiracji by HFoI to przestrzeń przeznaczona dla nauczycielek i nauczycieli uczących dzieci języka angielskiego, którzy chcą się rozwijać, zdobyć lub usystematyzować swoją wiedzę i mieć pod ręką sprawdzone pomysły oraz nowe inspiracje. 

To miejsce, w którym znajdziesz dostęp do wartościowych treści w postaci szkoleń i webinarów, mini e-booków, video-tutoriali, dodatkowych materiałów PDF.

By uzyskać dostęp do platformy, wykupujesz do niej dostęp w postaci wybranego przez siebie abonamentu – na 1, 2 lub 6 miesięcy. Przez cały czas, gdy Twój abonament jest aktywny, możesz w pełni korzystać ze wszystkich zasobów, które znalazły się na platformie.

Co tam na Ciebie czeka? Sprawdź tutaj: ZAWARTOŚĆ PLANETY.

Z każdym miesiącem ta zawartośc rośnie! Odbywają się bowiem nowe webinary i LIVE’y tematyczne, z których nagrania trafiają na platformę, a co jakiś czas także nowe autorskie materiały i dodatkowe inspiracje.

#3

4PACK
POMYSŁÓW

4PACK to wyjątkowe szkolenie dla nauczycieli i lektorów języka angielskiego pracujących z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym – teraz w formie SZKOLENIA ON-LINE!

 Możesz wykupić dostęp do nagrań poświęconych 4 głównym tematom, które poruszamy podczas tego szkolenia:
 
Super Simple Games, czyli pomysły na proste gry i zabawy dla dzieci – tę część prowadzi Kasia Komarnicka,
 
The WOW Effect, czyli pomysły na niecodzienne zajęcia – tę część prowadzi Basia Bednarczyk,
 
Stories, czyli moja część poświęcona pracy z opowiadaniami (różnego rodzaju) na zajęciach dla dzieci
 
oraz
 
Songs – tym razem postanowiłyśmy zjednoczyć siły i przygotować dla Was nagrania, w których połączymy nasze pomysły (ja, Kasia i Basia)! 
 
 
Podczas każdej z części pojawią się pomysły, które przedstawiałyśmy już podczas szkolenia 4Pack Pomysłów (które do tej pory dobyło się w 3 miastach) oraz zupełnie nowe :).
 

Jak wygląda szkolenie w wersji on-line?

1.  Po wykupieniu szkolenia w sklepie, otrzymujesz dostęp do strony szkolenia, na której znajdziesz: 9 h nagrań, na które składa się 20 szkoleniowych filmików. Dostęp do nich jest naprawdę prosty, nie ma potrzeby zapoznawania się z żadną dodatkową platformą, wszystkie szczegóły otrzymasz drogą mailową.

UWAGA! Jeżeli dokonujesz zamówienia dla swojego pracownika, koniecznie daj mi o tym znać lub w UWAGACH do zamówienia od razu wpisz dane tej osoby wraz z adresem @)

Dostęp do nagrań otrzymasz do końca marca 2021 roku.

2. W wiadomości otrzymasz również dostęp (link) do prywatnej grupy szkoleniowej, w której się spotkamy – w tej grupie będziesz mogła/mógł zadawać pytania, zdobyć dodatkowe inspiracje, znajdziesz w niej także materiały szkoleniowe.

3. Na początku kwietnia 2021 (dokładna data zostanie ustalona i podana w późniejszym terminie) w tej właśnie grupie odbędzie się LIVE Q&A ze wszystkimi trzema prowadzącymi – ze mną, Basią Bednarczyk i Kasią Komarnicką.

4. Na koniec otrzymasz potwierdzenie udziału w szkoleniu – potwierdzenie będzie w wersji elektronicznej, każda osoba uczestnicząca otrzyma maila z załączonym potwierdzeniem.

 

Zapraszam serdecznie!

Marysia Bursche

 

Poczytaj opinie:

Projekt bez tytułu (13)

Moduły szkolenia:

Super Simple Games

Łączny czas trwania: 119,5 minuty

 

Część, którą prowadzi Kasia Komarnicka – autorka bloga made by kate, skoncentrowane będą wokół pomysłów na proste (do przygotowania i przeprowadzenia) gry i zabawy językowe do wykorzystania podczas regularnych zajęć z dziećmi. Dowiesz się, jak w ciekawy sposób wykorzystać karty obrazkowe, kolorowe nakrętki, naklejki czy… obrotową deskę z Ikei! Szykuj się na porządną dawkę pomysłów, które będzie można wcielać w życie nawet dzień po warsztatach.

The WOW Effect

Łączny czas trwania: 175 minut

 

Propozycje przygotowane przez Basię Bednarczyk (BB’s Playground) to z kolei okazja do zdobycia wielu inspiracji na niecodzienne zajęcia, które na pewno na długo zapadną w pamięć Twoim uczniom! Przy okazji dowiesz się jak zrobić coś z niczego i co to prawdziwe nauczycielskie DIY. Podczas tego spotkania będą rządziły wielkoformatowe gry i… karton!

 

Stories

Łączny czas trwania: 115 minut

 

To moje kolejne warsztaty poświęcone “storytellingowi” – tematowi, który szczególnie mi w duszy gra. Dlatego, nawet jeżeli już byłaś/-eś na którymś z moich szkoleń dotyczących książeczek i opowiadań, serdecznie zapraszam, możesz liczyć na nowe inspiracje! Na warsztat weźmiemy kilka utworów, ale szczególnie uważnie przyjrzymy się wielkiemu klasykowi, jakim jest “We’re Going on a Bear Hunt”, którego nie może zabraknąć na Twojej nauczycielskiej półce. Sprawdź, jak można wykorzystać tę historię, by przygotować wyjątkowo angażujące zajęcia dla dzieci.

Songs

Łączny czas trwania: 133 minuty

 

W tej części szkolenia postanowiłyśmy połączyć swoje siły i we trzy zaprezentować Wam swoje pomysły kolejno na: wprowadzanie słownictwa i struktur, które pojawiają się  w piosenkach oraz to, jak zacząć pracę z piosenkami na zajęciach, utrwalanie piosenek i powracanie do nich w taki sposób, by uczniowie jeszcze chętniej ich słuchali ;).