Czy znacie Little Cloud autorstwa Erica Carle’a? Jeżeli nie, najwyższa pora nadrobić! Można powiedzieć, że to moje najnowsze REodkrycie. Tę książeczkę poznałam już dawno, ale jakoś nie zdawałam sobie sprawy z tego, jaki drzemie w niej potencjał ;). Mówiąc krótko – nie wiedziałam jaka jest fajna, aż do czasu jak wypożyczyłam ją z Young Learners Resource Center. Dzięki temu miałam okazję przyjrzeć jej się bliżej, przeczytać (sobie samej) w domu i stwierdzić, że to jest właśnie to, czego potrzebuję! Pozycja idealna na wiosnę.


Książeczka opowiada o małej chmurce, która płynąc po niebie przybiera różne kształty. W związku tym, poza tytułowym cloud, dzieci poznają (lub utrwalają) też kilka innych, prostych rzeczowników:

* sheep
* plane
* shark
* rabbit
* tree
* hat
* clown

By dokładnie poznać jej treść, obejrzyjcie video, a w poszukiwaniu materiałów przydatnych na zajęcia koniecznie zajrzyjcie na moją Pinterestową tablicę.

Przerabiałam ją z pierwszą klasą na naszych co tygodniowych warsztatach i tak, jak się spodziewałam – wywoła duże zainteresowanie. Jak tylko pokazałam ją dzieciom, od razu zaczęły wypatrywać chmur na niebie i widzieć tam niestworzone rzeczy ;).

Przed zajęciami przygotowałam dla nich szablony, które znalazłam na www.kizclub.com. Po przećwiczeniu słownictwa i przeczytaniu książeczki, dzieci losowały dla siebie szablony i wyklejały je watą. Pomysł bardzo prosty, niespecjalnie pracochłonny (przynajmniej w przygotowaniu), a jaki efekt! Zobaczcie sami :).


0 0 votes
Ranking
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ewelina
9 lat temu

Great idea 🙂

Anonimowy
Anonimowy
9 lat temu

szukała tej książeczki już kiedyś po fr, bez skutku:( a też mi się spodobała. Jak i inne książeczki Erica Carla.. na tę chwilę po fr mam tylko la chenille qui fait des trous…

M. z Head Full of Ideas
Reply to  Anonimowy
9 lat temu

Ja też i właśnie będę ją wprowadzać na jutrzejszych zajęciach :))) Na inne też do tej pory nie trafiłam…

Polecam jeszcze książeczki Barefoot Books z serii o misiu. Po francusku można dostać na pewno Bear at home = L'Ours a la maison 🙂

Anonimowy
Anonimowy
9 lat temu

nie moge znalezc tej ksiazeczki ;( szkoda, ze nie ma chociazby skanu str na necie 🙁

M. z Head Full of Ideas
Reply to  Anonimowy
9 lat temu

Można ją dostać na pewno na http://www.bookcity.pl 🙂

Anonimowy
Anonimowy
Reply to  Anonimowy
8 lat temu

I owszem – nabyłam ją tam ostatnio. Trzeba tylko 2 tygodnie czekać, bo jest sprowadzana.

Udostępnij ten artykuł

Kategorie

ODWIEDŹ MNIE

NEWSLETTER

Jeśli podobają Ci się moje pomysły, zapisz się do mojego newslettera i bądź na bieżąco!
Archiwa
6
0
Zostaw komentarzx