Czy znacie Little Cloud autorstwa Erica Carle’a? Jeżeli nie, najwyższa pora nadrobić! Można powiedzieć, że to moje najnowsze REodkrycie. Tę książeczkę poznałam już dawno, ale jakoś nie zdawałam sobie sprawy z tego, jaki drzemie w niej potencjał ;). Mówiąc krótko – nie wiedziałam jaka jest fajna, aż do czasu jak wypożyczyłam ją z Young Learners Resource Center. Dzięki temu miałam okazję przyjrzeć jej się bliżej, przeczytać (sobie samej) w domu i stwierdzić, że to jest właśnie to, czego potrzebuję! Pozycja idealna na wiosnę.


Książeczka opowiada o małej chmurce, która płynąc po niebie przybiera różne kształty. W związku tym, poza tytułowym cloud, dzieci poznają (lub utrwalają) też kilka innych, prostych rzeczowników:

* sheep
* plane
* shark
* rabbit
* tree
* hat
* clown

By dokładnie poznać jej treść, obejrzyjcie video, a w poszukiwaniu materiałów przydatnych na zajęcia koniecznie zajrzyjcie na moją Pinterestową tablicę.

Przerabiałam ją z pierwszą klasą na naszych co tygodniowych warsztatach i tak, jak się spodziewałam – wywoła duże zainteresowanie. Jak tylko pokazałam ją dzieciom, od razu zaczęły wypatrywać chmur na niebie i widzieć tam niestworzone rzeczy ;).

Przed zajęciami przygotowałam dla nich szablony, które znalazłam na www.kizclub.com. Po przećwiczeniu słownictwa i przeczytaniu książeczki, dzieci losowały dla siebie szablony i wyklejały je watą. Pomysł bardzo prosty, niespecjalnie pracochłonny (przynajmniej w przygotowaniu), a jaki efekt! Zobaczcie sami :).


0 0 votes
Ranking
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ewelina
6 lat temu

Great idea 🙂

Anonimowy
Anonimowy
6 lat temu

szukała tej książeczki już kiedyś po fr, bez skutku:( a też mi się spodobała. Jak i inne książeczki Erica Carla.. na tę chwilę po fr mam tylko la chenille qui fait des trous…

M. z Head Full of Ideas
Reply to  Anonimowy
6 lat temu

Ja też i właśnie będę ją wprowadzać na jutrzejszych zajęciach :))) Na inne też do tej pory nie trafiłam…

Polecam jeszcze książeczki Barefoot Books z serii o misiu. Po francusku można dostać na pewno Bear at home = L'Ours a la maison 🙂

Anonimowy
Anonimowy
6 lat temu

nie moge znalezc tej ksiazeczki ;( szkoda, ze nie ma chociazby skanu str na necie 🙁

M. z Head Full of Ideas
Reply to  Anonimowy
6 lat temu

Można ją dostać na pewno na http://www.bookcity.pl 🙂

Anonimowy
Anonimowy
Reply to  Anonimowy
5 lat temu

I owszem – nabyłam ją tam ostatnio. Trzeba tylko 2 tygodnie czekać, bo jest sprowadzana.

Udostępnij ten artykuł

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Kategorie

ODWIEDŹ MNIE

NEWSLETTER

Jeśli podobają Ci się moje pomysły, zapisz się do mojego newslettera i bądź na bieżąco!
Archiwa
6
0
Zostaw komentarzx
()
x