Zajęcia, podczas których ćwiczyliśmy z pierwszakami liczenie w zakresie od 1 do 20 odbyły się jeszcze przed lekcją walentynkową. Wcześniej nie udało mi się znaleźć czasu by o tym napisać, a pomysł wydaje mi się ciekawy i daje możliwość przećwiczenia większego zakresu materiału :). Moim zdaniem nada się zarówno dla nieco starszych, jak i nieco młodszych dzieci.

 


Większość z Was zapewne kojarzy jedną z Super Simple Songs – „Count and move”. To właśnie ona zainspirowała mnie do wymyślenia poniższego scenariusza :). Zakłada on utrwalanie liczenia, a nie jego naukę, także dobrze by było, żeby dzieciaki już wcześniej miały styczność z liczbami od 1 do 20 (o co teraz, kiedy większość zaczyna naukę angielskiego w przedszkolu, raczej nietrudno :)).

Zaczynamy od powtórki liczenia, do której niezbędna będzie właśnie „Count and move”. Piosenkę można znaleźć na youtubie:

 

 

 

Możecie wspólnie z uczniami poruszać się do piosenki na wiele sposobów. Moi uwielbiają skakanie! Przy każdej liczbie podskakuje do góry inne dziecko. W prostej wersji podskakują jedno po drugim, tak jak siedzą/stoją w kole. W trudniejszej – każdy losuje numer i musi go zapamiętać, podskakuje kiedy usłyszy go w piosence :).

Jeszcze zanim przejdziecie do zadania głównego, w celu utrwalenia wszystkich liczb, możecie włączyć dzieciakom video lub zagrać np. w numeryczne BINGO. Znajdziecie takie np. TU.

Następnie wydrukujcie szablony liczb od 1 do 20. Najlepiej w wersji do pokolorowania :).

 
 
 
Liczby do pobrania TU.
 
 

Liczby rozłóżcie po całej sali. Pod każdym numerem ukryjcie jakąś kartę obrazkową bądź przedmiot związany ze słownictwem, które akurat chcecie utrwalić. U mnie były to kolorowe kształty. Przygotujcie też małe karteczki z tymi samymi liczbami, które uczniowie będą losować. Możecie wykorzystać też te z gry BINGO :).

Zadaniem uczniów jest wylosowanie i odnalezienie danego numeru w klasie, a następnie nazwanie rzeczy (bądź kilku), która się obok/pod nim znajduje. Na koniec dzieci ozdabiają wylosowane przez siebie liczby.

U mnie ta zabawa wyszła bardzo fajnie przy kilkunastoosobowej grupie, w związku z czym opuściłam kilka pierwszych numerków (te dzieci znają najlepiej). Sama je pokolorowałam i przedstawiłam jako przykład. A tak prezentują się wszystkie prace:

4 6 votes
Ranking
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Rubella
9 lat temu

Super lekcja, bardzo mi się podoba! Przypinam do mojej tablicy na Pinterest!

M. z Head Full of Ideas
Reply to  Rubella
9 lat temu

ciesze się, że Ci się podoba 🙂 pozdrawiam!

Anna Sawa
9 lat temu

Niedawno tez robiłam lekcję z liczbami – https://teachers-zone.com/blog/?id=3eheta1j
Następnym razem na pewno skorzystam też z Twoich pomysłów, są świetne.

Anonimowy
Anonimowy
8 lat temu

Marysiu!
Jest szansa uzyskać te karty do wydrukowania w kompletnej wersji, tj numerki od 1 do 20?
Tutaj pokazują się tylko wybrane.. 🙁

Anonimowy
Anonimowy
8 lat temu

Ach,… mam !
Dziękuję za świetny pomysł ! 🙂
Pozdrawiam

Anonimowy
Anonimowy
6 lat temu

Bardzo ciekawe, na pewno wykorzystam z maluchami! Do tej pory w ramach materiałów do powtórki podsyłałam dzieciakom (trochę starszym już haha) to: https://speakin.pl/liczby-po-angielsku/

michał
michał
3 lat temu

spoko jest

Udostępnij ten artykuł

Kategorie

ODWIEDŹ MNIE

NEWSLETTER

Jeśli podobają Ci się moje pomysły, zapisz się do mojego newslettera i bądź na bieżąco!
Archiwa
7
0
Zostaw komentarzx