Nie napisałam o tym wcześniej, bo dopiero dziś przed zajęciami, zainspirowana darmowymi materiałami do pobrania z www.busylittlebugs.com.au (EDIT 08.03,2017: niestety te materiały nie są już dostępne, ale z łatwością znajdziecie leprechauny do druku, wpisując po prostu w wyszukiwarce Google, czego szukacie), wpadło mi to do głowy. Po południu prowadziłam w Anglogadkach lekcję dla 6-latków i ten pomysł bardzo im się spodobał, więc jeżeli ktoś z Was jeszcze szuka inspiracji, polecam! Jeżeli nie, zachowajcie go na przyszły rok :).

 

Wierszyk, który możecie pobrać z wyżej wymienionego źródła uznałam za nieco za trudny, jednak przygotowane do wycięcia pacynki bardzo mi się spodobały i postanowiłam wykorzystać je w podobny sposób. Wierszyk trochę uprościłam ;). W tej łatwiejszej wersji szybko wpadł dzieciakom w ucho i chętnie go ze mną powtarzały, tym bardziej że jednocześnie odgrywaliśmy miniteatrzyk za pomocą przygotowanych przez nich wcześniej skrzatów. Było można poskakać i pośmiać się, czyli to, co dzieci lubią najbardziej :).

Five Little Leprechauns jumping up high,

One fell down and started to cry…

Four Little Leprechauns jumping up high,

One fell down and started to cry…

Three Little Leprechauns jumping up high,

One fell down and started to cry…

Two Little Leprechauns jumping up high,

One fell down and started to cry…

One Little Leprechaun jumping up high,

He smiled at us and waved bye-bye.

W tej łatwiejszej wersji szybko wpadł dzieciakom w ucho i chętnie go ze mną powtarzały, tym bardziej że jednocześnie odgrywaliśmy miniteatrzyk za pomocą przygotowanych przez nich wcześniej skrzatów. Było można poskakać i pośmiać się, czyli to, co dzieci lubią najbardziej :).

5 1 vote
Ranking
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Udostępnij ten artykuł

Kategorie

ODWIEDŹ MNIE

NEWSLETTER

Jeśli podobają Ci się moje pomysły, zapisz się do mojego newslettera i bądź na bieżąco!
Archiwa
0
Zostaw komentarzx