Dawno mnie tu nie było… Niestety natłok pracy związany z początkiem roku szkolnego i zarazem początkiem nowej pracy, naprawdę mi na to nie pozwalał. Jednak już jakiś czas temu chciałam zebrać w jednym miejscu wszystkie, albo zdecydowaną większość (fajnych!) piosenek, których możemy używać na powitanie i pożegnanie. Wprowadzamy je uczniom zazwyczaj właśnie we wrześniu i towarzyszą nam przez większość roku. Dobrze jednak mieć kilka w zanadrzu, żeby co jakiś czas, lub po jakimś czasie, móc nieco urozmaicić nasze zajęcia :).

Ponieważ przyszło mi w tym roku uczyć także 2-latki, to od nich i 3-latków zacznę. Piosenki, które wprowadzamy najmłodszym, powinny być naprawdę proste i jeżeli mowa tu o piosenkach powitalnych czy pożegnalnych, warto skupić się na takich, w których słowa (przynajmniej na początku) ograniczają się głównie do hello czy bye-bye, a dzieci muszą opanować ich „odgrywanie”, co w praktyce oznacza po prostu machanie rączką w odpowiednim momencie :). Oczywiście są 3-latki i 3-latki – także poziom „zaawansowania” piosenki można dobrać w zależności od ich potrzeb, choć na starcie, by ośmielić dzieci, warto zacząć od rzeczy najprostszych.  Tu polecam zajrzeć do dostępnych na rynku programów, np. Cookie&Friends, My First English Adventure czy Cheeky Monkey (z którym będę pracować w tym roku).

Jeżeli chodzi o piosenki dla dzieci starszych, warto już nieco „podnieść poprzeczkę” by za szybko nie znudziły się piosenką. Możecie od razu przemyśleć temat i skupić się na dwóch piosenkach, które wprowadzicie, oczywiście nie na raz, ale np. w zależności od przerabianego tematu. W moim odczuciu piosenki z wyżej wymienionych programów dla 4- czy 5-latków są nieco za proste, choć podobnie jak w przypadku młodszych dzieci – na początek warto wypróbować coś prostego, a gdy dzieci dobrze to opanują, przejść na „wyższy” poziom ;).

A ja mam dziś dla Was kilka sprawdzonych propozycji:

1. (Hello) How are you today? – tę piosenkę wprowadzałam z powodzeniem także w grupach 3-latków (oczywiście nie we wrześniu, raczej w drugim semestrze). Dzieci ją uwielbiały i dzięki niej odpowiadanie całym zdaniem na pytanie How are you today? nie sprawiało im większych problemów :).

2. Hello, (how are you?)

 

3. Super simple songs
 
Good Morning Mr. Rooster
Hello Song
Hello Hello
Knock Knock Hello
Bye Bye Goodbye
4. The Greetings Song
 
See you later! 😉
M.
5 1 vote
Ranking
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Rubella
10 lat temu

Dwulatki?? Przecież niektóre nawet nie umieją mówić…
Podziwiam i życzę powodzenia

Udostępnij ten artykuł

Kategorie

ODWIEDŹ MNIE

NEWSLETTER

Jeśli podobają Ci się moje pomysły, zapisz się do mojego newslettera i bądź na bieżąco!
Archiwa
1
0
Zostaw komentarzx