Pora na pierwszy „projekt” :). Ostatnio podczas wizyty w Tigerze (bywam w tym sklepie naprawdę często i zresztą często znajduję coś fajnego :)) wpadłam na całkiem ciekawy pomysł, który możemy wykorzystać na zajęciach z dziećmi w różnym wieku i równie dobrze na zajęciach po polsku.
Co będzie nam potrzebne?

  • Otwierane pudełko w kształcie domku (moje z Tigera przy Rondzie ONZ)
  • Farby (opcjonalnie, ponieważ równie dobrze możemy wykorzystać gotowe, pomalowane pudełko czy puszkę w tym kształcie)
  • Karty przedstawiające pomieszczenia czy „wyposażenie” domu, np.: house

Co zrobić z tak przygotowanym zestawem?

1. Zabierz go na zajęcia 😉

2. Karty wytnij i włóź do środka. Ogród też można wyciąć i tam schować, ale trzeba pamiętać, żeby wyjąć go przed samymi zajęciami.

3. Pokaż dzieciom pudełko-domek, zapytaj co widzą (What do you see? What’s this?).


2. Następnie co znajduje sie w środku (What’s inside the house?). Niech dzieci podadzą swoje propozycje. Wszystkie są dobre, nie ma złych odpowiedzi :).

3. Kiedy już skończą im się pomysły, sprawdźcie na ile ich „przewidywania” się sprawdziły (Let’s find out! Let’s look inside!) – po kolei wyciągaj karty i prezentuj je dzieciom. Na koniec możesz wyciągnąć kartę z ogrodem i zapytać  co znajduje się na zewnątrz domu (What’s outside the house?).

4. Jeżeli uczyliście się już wcześniej związanego z tym słownictwa, możesz potraktować to jako zabawę je utrwalającą lub będącą formą powtórki*. Niech dzieci same wyciągają (losują) karty, siedząc w kółku i po kolei przedstawiają co się na nich znajduje.
* Na odwrocie każdej karty można zapisać dodatkowo zadania i pobawić się w zmodyfikowaną nieco „Puszkę Simona”. Jeżeli słowo nie zostanie „odgadnięte”, dana osoba będzie musiała wykonać zadanie, które znajduje się na odwrocie karty. Wtedy fajnie jest mieć więcej obrazków z zadaniami na odwrocie, żeby się nie powtarzały :).
0 0 votes
Ranking
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ola
Ola
4 lat temu

Super pomysł! Z pewnością wykorzystam go na zajęciach 🙂

Udostępnij ten artykuł

Kategorie

ODWIEDŹ MNIE

NEWSLETTER

Jeśli podobają Ci się moje pomysły, zapisz się do mojego newslettera i bądź na bieżąco!
Archiwa
1
0
Zostaw komentarzx