Cieszę się, że tu jesteś!
Pozwól, że Cię poprowadzę.

Nazywam się Marysia Bursche, od kilkunastu lat uczę dzieci języka angielskiego, a od 2013 roku zarażam pomysłami innych nauczycieli! W marcu tego roku powstał mój blog o nazwie Head Full of Ideasna którym przez te kilka lat podzieliłam się moimi doświadczeniami, mnóstwem wskazówek i inspiracji na zajęcia.

Jeżeli jesteś początkującym nauczycielem, zacznij od tych wpisów:

Każdy z powyższych wpisów powstał z myślą o tych z Was, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z uczeniem dzieci. Poniżej z kolei odpowiadam na kilka najczęściej zadawanych mi pytań.

Przedszkolne Q&A
Marysi Bursche

To pytanie wraca co roku jak bumerang, szczególnie w mojej Facebookowej grupie dla początkujących nauczycieli. Osobiście uważam, że praca z gotowym kursem (pakietem) któregoś z wiodących wydawnictw to świetne rozwiązanie dla nauczycieli bez doświadczenia w pracy z przedszkolakami, a pisałam o tym w pierwszym z podlinkowanych wyżej wpisów.

Sama pracowałam zawsze jedynie na kursach wydawnictwa Macmillan i je z czystym sumieniem mogę polecić.

Żeby dowiedzieć się więcej, zajrzyj do moich wpisów:

„Cheeky Monkey vs Captain Jack p. 1” (wpis z 2015 roku)

„Cheeky Monkey vs Captain Jack p. 2”(wpis z 2015 roku)

Powyższe kursy nie są już dostępne, ale to od nich zaczęła się moja przygoda z Macmillanem :). Poniżej znajdziesz opisy nowszych kursów.

„Bugs Team Starter – kurs dla zerówki” (wpis z 2018 roku)

„Mimi’s Wheel – nowy kurs dla przedszkolaków” (post z 2019 roku)

„Mimi’s Wheel – wielozadaniowy kurs na zajęcia z przedszkolakami” (wpis z 2020 roku)

Nie raz pisałam krótko o tym, jak mogą wyglądać pierwsze zajęcia. Mam na nie kilka pomysłów, w zależności od tego, z kim przyjdzie nam je poprowadzić.

Pomysł na pierwsze zajęcia z nową grupą.

Pierwsze lekcje dla 2-3-latków (i nie tylko)

Pomysły na pierwsze lekcje dla starszych dzieci (4-5-6-latki +)

Gadżety idealne na pierwsze zajęcia – COMING SOON

Więcej pomysłów i podpowiedzi dotyczących pierwszych zajęć znajdziesz na mojej Planecie Inspiracji, gdzie czeka m. in. pełen gotowy scenariusz pierwszych zajęć.

To pytanie, na które właściwie nie ma jednej dobrej odpowiedzi. Jestem pewna, że ilu nauczycieli, tyle list MUST-HAVE. Na blogu znajdziesz moją.

Angielski w przedszkolu – bez tego nie poprowadzisz zajęć z dziećmi

Dziś pod nazwą Head Full of Ideas prowadzę nie tylko zajęcia dla dzieci i bloga dla nauczycieli, ale także sklep z autorskimi materiałami do druku. 

Tworzę karty obrazkowe (obecnie w sklepie znajdziesz także zestawy gotowych flashcards, już wydrukowanych, m. in. te ze zdjęcia), gry, karty pracy.  Możesz tam nabyć także tematyczne e-booki oraz scenariusze zajęć.

Te produkty mogą Cię szczególnie zainteresować:

Gdzie mnie jeszcze znajdziesz?

Od 2015 roku szkolę nauczycieli (poprowadziłam już kilkadziesiąt autorskich szkoleń na terenie całej Polski, trzy konferencje dla nauczycieli wychowania przedszkolnego oraz anglistów oraz występowałam dla wydawnictw Nowa Era i Macmillan). Od 2020 roku zaczęło pojawiać się w mojej ofercie wiele szkoleń w formie on-line. Te aktualnie dostępne znajdziesz w zakładce “SZKOLENIA”, ale to nie wszystko, co mogę Ci zaoferować.

Zapraszam do jeszcze jednego wyjątkowego miejsca, które ruszyło we wrześniu 2021!

To Planeta Inspiracji – przestrzeń przeznaczona dla nauczycielek i nauczycieli języka angielskiego pracujących z dziećmi, którzy chcą się rozwijać, zdobyć lub usystematyzować swoją wiedzą, a także mieć pod ręką sprawdzone pomysły i nowe inspiracje. To miejsce, do którego możesz dołączyć, by mieć nieograniczony dostęp do wartościowych treści w postaci szkoleń, webinarów, video-tutoriali, mini-ebooków oraz dodatkowych materiałów do druku.

Dowiedz się więcej!

Jeżeli chcesz być na bieżąco, warto obserwować mój fanpage na Facebooku.

Wchodzę

Na Facebooku prowadzę też grupę przeznaczoną specjalnie dla nauczycieli początkujących. Jest tam już ponad 6 tys. wspierających się nauczycieli! W miarę możliwości służę tam swoim wsparciem i radą :).

Chcę dołączyć!

Moje poczynania możesz śledzić także na Instagramie.

Na koncie marysia_bursche oraz pomyslowe_diy

Zapraszam, będzie mi miło, jeśli zostaniesz na dłużej!