Na chwilę przed Świętami Wielkanocnymi podzieliłam się na moim Instagramowym profilu pomyslowe_diy, do którego śledzenia serdecznie Was zachęcam, pomysłem na magiczne jaja. Spodobał Wam się ten pomysł, ale też pojawiło się trochę głosów, że już w tym roku nieco za późno, bo zajęcia o tej tematyce za Wami.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Pomysłowe DIY by M. Bursche (@pomyslowe_diy)

Dziś przychodzę pokazać Wam jak bardzo uniwersalny jest to pomysł :). Jajka wystarczy zamienić na… np. uroczego Potwora Głodomora! 🙂

 

Mój Potwór jest wszystkożerny, więc wykorzystać go można do utrwalania właściwie dowolnego słownictwa!

Jest też super prosty do przygotowania. Potrzeba jedynie wydrukowanych materiałów, do których link znajdziecie poniżej, przezrocztej koszulki/koszulek na dokumenty i… latarki, np. z telefonu :).

Jak przygotować sobie taką pomoc do zajęć?

Są trzy opcje:

  1. Drukujemy kilka kolorowych potworów (koniecznie na papierze o większej gramaturze, np. 160) na kartce A4, a dodatkowo dołączone materiały z wybranym słownictwem wiosennym / kolorami, które przygotowałam. Potworów powinno być tyle, ile słów. Będzie potrzebne tyle samo koszulek na dokumenty. Do nich wkładamy najpierw obrysy z potworami z wypełnionymi brzuchami, potem potwory.
  2. Drukujemy jednego kolorowego potwora (na grubszym papierze),  wycinamy po obrysie, laminujemy dla lepszej trwałości. Dodatkowo drukujemy przygotowane przeze mnie materiały z wiosennym słownictwem/kolorami i tyle samo koszulek, w które je wkładamy. Podczas zabawy, zalaminowanego potwora przekładamy z jednej do drugiej.
  3. Drukujemy przygotowany szablon i wypełniamy dowolnym słownictwem. Następnie przygotowujemy potwora/-y do prześwietlania tak, jak w punkcie 1. lub 2.

Jak się bawić?

Przygotuj sobie wcześniej pomoce w wybrany przez siebie sposób. Podczas zajęć lub zabawy w domu, powiedz dzieciom, że czeka je spotkanie z Potworem Głodomorem, który uwielbia jeść. Pytanie tylko co zjadł :).

  1. Do koszulek włóż po jednej karcie. Prześwietlajcie wspólnie potwora, by dowiadywać się co „skryło się” w jego brzuchu. Dzieci oczywiście mogą zgadywać, a następnie sprawdzajcie, czy ich przypuszczenia się sprawdziły – w ten sposób można utrwalić np. wiosenne słownictwo.
  2. W koszulkach możesz ukryć też dwie karty z brzuchem wypełnionym wybranym słownictwem = po podświetleniu pojawią się dwa cienie. Zadaniem dzieci będzie nazwanie tego, co zjadł potwór. Niektóre połączenia mogą być oczywiste do odgadnięcia, inne mniej.
  3. W brzuchu potwora można ukryć też kolory, które widać po podświetleniu. Po dołożeniu do koloru karty z cieniem, można poćwiczyć także połączenia, które będą w ten sposób powstawały: a blue bee, a red butterfly, a green frog etc.
  4. Potwór może być też świetnym pomocnikiem przy powtórce/podsumowaniu lekcji! 🙂 Ukryj w brzuchu potwora jedno lub dwa słowa związane z tematem, który właśnie przerabiacie. Na koniec zajęć poproś dzieci, by spróbowały odgadnąć, które ze słów, które pojawiły się w ich trakcie, znalazły się w brzuchu Potwora Głodomora.

JAK PODOBA CI SIĘ TEN POMYSŁ? 🙂

W moim sklepie znajdziesz materiały niezbędne do przeprowadzenia tej aktywności, w tym szablon, który umożliwi Ci przygotowanie własnej wersji, z dowolnie wybranym słownictwem :).

Jeżeli ten wpis będzie dla Ciebie przydatny, koniecznie daj mi o tym znać. Zostaw po sobie jakiś ślad lub podziel się linkiem z innymi osobami, którym może się przydać.

Udanych zajęć!

5 4 votes
Ranking
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Katarzyna
Katarzyna
3 lat temu

mega!! <3

Renata
Renata
3 lat temu

Jesteś genialna Marysiu!

Ania
Ania
3 lat temu

Ale świetny pomysł!

Izabella
Izabella
2 lat temu

super omysł!

Udostępnij ten artykuł

Kategorie

ODWIEDŹ MNIE

NEWSLETTER

Jeśli podobają Ci się moje pomysły, zapisz się do mojego newslettera i bądź na bieżąco!
Archiwa
4
0
Zostaw komentarzx