Na chwilę przed Świętami Wielkanocnymi podzieliłam się na moim Instagramowym profilu pomyslowe_diy, do którego śledzenia serdecznie Was zachęcam, pomysłem na magiczne jaja. Spodobał Wam się ten pomysł, ale też pojawiło się trochę głosów, że już w tym roku nieco za późno, bo zajęcia o tej tematyce za Wami.

Dziś przychodzę pokazać Wam jak bardzo uniwersalny jest to pomysł :). Jajka wystarczy zamienić na… np. uroczego Potwora Głodomora! 🙂

Mój Potwór jest wszystkożerny, więc wykorzystać go można do utrwalania właściwie dowolnego słownictwa!

Jest też super prosty do przygotowania. Potrzeba jedynie wydrukowanych materiałów, do których link znajdziecie poniżej, przezrocztej koszulki/koszulek na dokumenty i… latarki, np. z telefonu :).

Jak przygotować sobie taką pomoc do zajęć?

Są trzy opcje:

  1. Drukujemy kilka kolorowych potworów (koniecznie na papierze o większej gramaturze, np. 160) na kartce A4, a dodatkowo dołączone materiały z wybranym słownictwem wiosennym / kolorami, które przygotowałam. Potworów powinno być tyle, ile słów. Będzie potrzebne tyle samo koszulek na dokumenty. Do nich wkładamy najpierw obrysy z potworami z wypełnionymi brzuchami, potem potwory.
  2. Drukujemy jednego kolorowego potwora (na grubszym papierze),  wycinamy po obrysie, laminujemy dla lepszej trwałości. Dodatkowo drukujemy przygotowane przeze mnie materiały z wiosennym słownictwem/kolorami i tyle samo koszulek, w które je wkładamy. Podczas zabawy, zalaminowanego potwora przekładamy z jednej do drugiej.
  3. Drukujemy przygotowany szablon i wypełniamy dowolnym słownictwem. Następnie przygotowujemy potwora/-y do prześwietlania tak, jak w punkcie 1. lub 2.

Jak się bawić?

Przygotuj sobie wcześniej pomoce w wybrany przez siebie sposób. Podczas zajęć lub zabawy w domu, powiedz dzieciom, że czeka je spotkanie z Potworem Głodomorem, który uwielbia jeść. Pytanie tylko co zjadł :).

  1. Do koszulek włóż po jednej karcie. Prześwietlajcie wspólnie potwora, by dowiadywać się co „skryło się” w jego brzuchu. Dzieci oczywiście mogą zgadywać, a następnie sprawdzajcie, czy ich przypuszczenia się sprawdziły – w ten sposób można utrwalić np. wiosenne słownictwo.
  2. W koszulkach możesz ukryć też dwie karty z brzuchem wypełnionym wybranym słownictwem = po podświetleniu pojawią się dwa cienie. Zadaniem dzieci będzie nazwanie tego, co zjadł potwór. Niektóre połączenia mogą być oczywiste do odgadnięcia, inne mniej.
  3. W brzuchu potwora można ukryć też kolory, które widać po podświetleniu. Po dołożeniu do koloru karty z cieniem, można poćwiczyć także połączenia, które będą w ten sposób powstawały: a blue bee, a red butterfly, a green frog etc.
  4. Potwór może być też świetnym pomocnikiem przy powtórce/podsumowaniu lekcji! 🙂 Ukryj w brzuchu potwora jedno lub dwa słowa związane z tematem, który właśnie przerabiacie. Na koniec zajęć poproś dzieci, by spróbowały odgadnąć, które ze słów, które pojawiły się w ich trakcie, znalazły się w brzuchu Potwora Głodomora.

JAK PODOBA WAM SIĘ TEN POMYSŁ? 🙂

Gotowe do druku materiały znajdziecie u mnie w sklepie. Dziś w PROMO cenie na start!

Jeżeli ten wpis będzie dla Ciebie przydatny, koniecznie daj mi o tym znać. Zostaw po sobie jakiś ślad lub podziel się linkiem z innymi osobami, którym może się przydać.

Udanych zajęć!

5 3 votes
Ranking
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Katarzyna
Katarzyna
6 miesięcy temu

mega!! <3

Renata
Renata
6 miesięcy temu

Jesteś genialna Marysiu!

Ania
Ania
5 miesięcy temu

Ale świetny pomysł!

Izabella
Izabella
4 miesięcy temu

super omysł!

Udostępnij ten artykuł

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Kategorie

ODWIEDŹ MNIE

NEWSLETTER

Jeśli podobają Ci się moje pomysły, zapisz się do mojego newslettera i bądź na bieżąco!
Archiwa
W dniach 27-28.11 -20 % na wszystko na hasło BLACKWEEKEND20Super!
+
4
0
Zostaw komentarzx
()
x