Przed nami ostatni przedświąteczny tydzień! Część z Was ma już pewnie bardzo konkretne plany, gdybyście jednak wciąż szukali inspiracji, przybywam! Dzisiejszy post może zainteresować szczególnie tych z Was, którzy zrobili przedświąteczne zakupy w moim sklepie. Sami zobaczcie :).

W dzisiejszym poście znajdziesz:

gotową prezentację do wyświetlenia na zajęciach, dzięki której powtórzycie słownictwo pojawiające się na poniższych świątecznych kartach obrazkowych, wprowadzane piosenki oraz zachęcisz dzieci do wyjątkowej zabawy w ramach podsumowania tego tematu!

– prezentację, którą przygotowałam specjalnie dla nauczycieli, z zebranymi pomysłami na konkretne aktywności do wykorzystania! Zobacz, co możesz zaproponować uczniom i jak w fajny sposób wykorzystać zrobione przez siebie lub dostępne w sklepach gadżety!

To wszystko złoży się na cały plan na ostatnią, wyjątkową przedświąteczną lekcję, podczas której:

⭐ Twoi uczniowie utrwalą poznane wcześniej słownictwo

⭐ wykorzystasz zgromadzone materiały

⭐ Ty i Twoi uczniowie będziecie się świetnie bawić!

1. Prezentacja dla uczniów

Czyli gotowa prezentacja, którą przygotowałam na własne zajęcia.

  1. Zaczynamy od zaśpiewania z uczniami piosenki na przywitanie – „Hello, Reindeer!” Zanim to jednak nastąpi, jest czas na przypomnienie sobie słownictwa oraz ewentualnych wprowadzonych wcześniej gestów. 
  2. Powtórka słownictwa – na kolejnych slajdach pojawiają się ukryte słowa, które uczniowie będą mieli za zadanie odgadywać, widząc tylko fragmenty przedstawiających je obrazków. Każda z kart obrazkowych jest najpierw całkowicie zakryta, a każde kolejne kliknięcie myszką odsłania coraz więcej fragmentów obrazka – jak szybko uda się odgadnąć o które słowo chodzi? 
  3. Kolejne slajdy to przedstawione wcześniej wybrane karty obrazkowe – każda z nich oznaczać będzie inne zadanie dla uczniów. Jakie? To zależy już tylko od nauczyciela! 🙂
  • Kolejne slajdy to przedstawione wcześniej wybrane karty obrazkowe – każda z nich oznaczać będzie inne zadanie dla uczniów. Jakie? To zależy już tylko od nauczyciela! 🙂 
  • A na zakończenie? Oczywiście „Goodbye, snowman!” 🙂

2. Prezentacja dla nauczyciela

Czyli gotowa prezentacja z zebranymi przeze mnie pomysłami i linkami,
z których możecie skorzystać!

Jeżeli podoba Wam się taka propozycja, klikajcie w przycisk poniżej, by pobrać obydwie prezentacje!

5 1 vote
Ranking
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zofia
Zofia
1 rok temu

Świetne

Eliza
Eliza
6 miesięcy temu

Mega ♥

Udostępnij ten artykuł

Kategorie

ODWIEDŹ MNIE

NEWSLETTER

Jeśli podobają Ci się moje pomysły, zapisz się do mojego newslettera i bądź na bieżąco!
Archiwa
2
0
Zostaw komentarzx