„Jaki kurs wybrać dla zerówki?” – pytanie, które wraca, jak bumerang i przewija się we wszystkich znanych mi nauczycielskich grupach. Jako zdecydowana zwolenniczka kursów wyd. Macmillan, postanowiłam przyjrzeć się dla Was bliżej Bugs Team Starter, czyli kursowi proponowanemu właśnie dla tej grupy wiekowej. Z dzisiejszego wpisu dowiecie się co dokładnie w nim znajdziecie. Możecie zobaczyć też przykładowe strony, karty obrazkowe, story cards i poznać sympatycznych bohaterów kursu.

Bugs Team Starter to 1. część czterostopniowego kursu Bugs Team, skierowanego do uczniów szkoły podstawowej, poczynając od klasy 0. Oczywiście realizowany być może także w zerówce w przedszkolu.

Cały kurs ma za zadanie przygotować dzieci do nauki angielskiego na dalszych etapach kształcenia, dlatego książka ucznia zdecydowanie bardziej przypomina te szkolne i różni się od tych przeznaczonych stricte dla przedszkolaków (Captain Jack czy Cheeky Monkey, na których pracowałam i o których przeczytać możecie TU i TU). Jednak podobnie, jak w tych kursach, student’s book to tak na dobrą sprawę zestaw kart pracy, strony są perforowane i można wykorzystywać je oddzielnie, niekoniecznie rozdając uczniom całe książki. Do każdej dołączona jest także płyta CD z piosenkami i rymowankami oraz materiały dodatkowe – naklejki i wypychanki.

Ten kurs tak, jak inne znane mi wyd. Macmillan, ma kilku bohaterów, ale co ciekawe robaczkowy team może towarzyszyć Wam w całym składzie na zajęciach, ponieważ do kursu stworzone zostały maskotki (tym razem nie pacynki) przedstawiające Gąsienicę Collina, Biedronkę Lucy i Pszczółkę Bellę (w dalszych częściach kursu dołączą do nich pająk i świetlik) – szukajcie ich w sklepie online wydawnictwa.

Kurs Bugs Team Starter zawiera 8 rozdziałów tematycznych, 2 rozdziały okolicznościowe oraz po jednym na rozpoczęcie i zakończenie kursu. Poniżej zobaczyć możecie cały spis treści.

Każdy rozdział tematyczny to 6 lekcji plus tzw. project lesson, czyli lekcja specjalna poruszająca któryś z poniższych tematów: zasady bezpieczeństwa na drodze, mieszanie barw, higiena (mycie rąk, te sprawy), reguły wspólnej zabawy, miejsca zamieszkania zwierząt, zachowanie w sytuacjach zagrożenia, czy zdrowe odżywanie.

Każdy z tematów zilustrowany jest na kartach pracy za pomocą zdjęć, do omówienia całej reszty posłużą karty obrazkowe. Znajdziecie ich w zestawie aż 74, od 6 do 12 na dany rozdział. Grafika jest bardzo prosta, dzieci raczej nie powinny mieć problemów z rozpoznaniem co przedstawiają karty.

Rozdziały okolicznościowe: Christmas oraz Easter to po jednej dodatkowej lekcji, rozdział wprowadzający (Hello!) – dwie i pożegnalny – jedna, mająca pomóc Wam w powtórzeniu z uczniami treści z wszystkich wcześniejszych rozdziałów.

Wśród komponentów kursu znajdziecie także materiały dla nauczyciela: teacher’s book, płytę CD z nagraniami, wspomniane wyżej karty obrazkowe, story cards oraz materiały cyfrowe dostępne w serwisie Macmillan Online Staffroom.

Zawsze powtarzam, że książka nauczyciela to idealna pomoc szczególnie dla nauczycieli początkujących, ale także tych, którzy chcą zaoszczędzić czas na obmyślaniu lekcji, zabaw itp.

Znajdziecie tam scenariusze każdej z lekcji, ale także bank gier – zbiór pomysłów na konkretne zabawy z wykorzystaniem maskotki Lucy, kart obrazkowych itp.

Na końcu książki czekają z kolei tzw. karty sukcesu do kopiowania, które mają pomóc nauczycielowi w sprawdzeniu, jakie postępy poczynili uczniowie – zawierają proste zadania dla uczniów z wykorzystaniem słownictwa pojawiającego się w całym kursie.

Bugs Team Starter wydaje się być ciekawą propozycją dla tych z Was, którzy chcieliby już odejść od typowo przedszkolnych materiałów dla uczniów i/lub planują korzystanie z serii Bugs Team w przyszłości :).

Wpis powstał we współpracy z wyd. Macmillan Polska, które jest także partnerem moich szkoleń :). Jeżeli będziecie mieli okazję i chęć, bliżej będzie można przyjrzeć się kursowi na każdym z planowanych przeze mnie w tym roku szkoleń. Zaczynamy już 1.09 w Łodzi!

3 1 vote
Ranking
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Joanna
Joanna
5 lat temu

Akurat od września zaczynam moją przygodę z Bugs Team. Wydaje się bardzo praktycznym podręcznikiem i faktycznie tematyka już bardziej poważna . A dzieci uwielbiają wszelkiego rodzaju insekty 😉 A jak się będzie sprawdzał to się okaże dopiero w trakcie pracy. Dziękuję za opinię.

Beata
Beata
5 lat temu

Mi się podoba, ale potrzebowałam najpierw program nauczania, jak już go znalazłam to nie mogę nigdzie znaleźć numeru dopuszczenia MEN 🙁

Iwona
Iwona
4 lat temu

Witam w tym roku bede miala przyjemność uczyć przedszkolaki z Bugs Team Starter i zastanawiam się na kupnem maskotki. Czy moze mi pani polecić którego bohatera kupić: biedronkę Lucy czy gąsienic Colina?

Iwona
Iwona
Reply to  Marysia
4 lat temu

Dziękuję 🙂

Udostępnij ten artykuł

Kategorie

ODWIEDŹ MNIE

NEWSLETTER

Jeśli podobają Ci się moje pomysły, zapisz się do mojego newslettera i bądź na bieżąco!
Archiwa
6
0
Zostaw komentarzx