Zima, zima, zima, pada, pada śnieg. Wyglądam przez okno i u mnie to tak nie bardzo… Nie wiem, jak u Was, alew moich rejonach, zima kalendarzowa już od jakiegoś czasu zdecydowanie nie dogaduje się z aurą za oknem. Ale, że dziś 21 grudnia nie mogłoby być inaczej – zapraszam po rozmaite, zimowe materiały do pobrania, idealne na piękny początek roku! 🙂

Cały pack pobierzesz, klikając w link na końcu wpisu, a składają się na niego:

❄️ Matchcards

Karty obrazkowe o zimowej tematyce w formie matchcards, czyli z podpisami, znajdziecie już na blogu – TU.

❄️ BINGO

Zimowe materiały pojawiały się u mnie w kolejności nieco nietypowej, ponieważ pierwsze było BINGO (TU), za to uniwersalne – bez podpisów, a zatem z powodzeniem wykorzystać je można na zajęciach w różnych językach.

 

❄️ Karty obrazkowe z podpisami

 

A co powiecie na nieco bardziej zaawansowaną wersję kart obrazkowych, która zeszłej zimy zagościły na moim fanpage na Facebooku? Możecie je wykorzystać zarówno do prezentacji słownictwa, jak i jego ćwiczenia. Niezbędne będą moje ulubione rzepy.

❄️ Action cards

 

Do ćwiczenia słownictwa  i rozruszania uczniów :). Możecie też wykorzystać je do powtórki słownictwa, czasowników i całych struktur, na takiej samej zasadzie, jak podstawowe matchards.

❄️ Historyjka obrazkowa „Where is Snowman?”

A na koniec coś, na co (chyba) czekacie! Nowa, interaktywna historyjka dla dzieci, dzięki której utrwalicie zimowe słownictwo i wprowadzicie/przećwiczycie prepositions of place. Przed zaprezentowaniem, koniecznie przedstawcie wszystkich jej bohaterów i słownictwo, które się w niej pojawia, wykorzystując wycięte elementy. Przyklejcie na odwrocie każdego rzepy samoprzylepne. Przyklejcie je także na kolejnych kartach historyjki, w miejscach, w których powinny znaleźć się wybrane elementy:

Koniecznie dajcie znać, jak Wam się podoba, a jak ją wykorzystacie – jak się sprawdziła! 🙂

Koniecznie zajrzyjcie też do pozostałych wpisów o zimowej tematyce!

Śnieżnej zimy! 🙂

Cały pack pobierzecie, klikając w link:

0 0 votes
Ranking
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Paulina AngSchool
6 lat temu

U mnie tylko lekki szron na chodniku, więc śniegu ani widu, ani słychu �� Za to u Ciebie na blogu Zima na całego, a materiały na cały sezon zimowy oczarują wszystkich uczniów!

Udostępnij ten artykuł

Kategorie

ODWIEDŹ MNIE

NEWSLETTER

Jeśli podobają Ci się moje pomysły, zapisz się do mojego newslettera i bądź na bieżąco!
Archiwa
3
0
Zostaw komentarzx