Zima, zima, zima, pada, pada śnieg. Wyglądam przez okno i u mnie to tak nie bardzo… Nie wiem, jak u Was, alew moich rejonach, zima kalendarzowa już od jakiegoś czasu zdecydowanie nie dogaduje się z aurą za oknem. Ale, że dziś 21 grudnia nie mogłoby być inaczej – zapraszam po rozmaite, zimowe materiały do pobrania, idealne na piękny początek roku! 🙂

Cały pack pobierzesz, klikając w link na końcu wpisu, a składają się na niego:

❄️ Matchcards

Karty obrazkowe o zimowej tematyce w formie matchcards, czyli z podpisami, znajdziecie już na blogu – TU.

❄️ BINGO

Zimowe materiały pojawaiły się u mnie w kolejności nieco nietypowej, ponieważ pierwsze było BINGO (TU), za to uniwersalne – bez podpisów, a zatem z powodzeniem wykorzystać je można na zajęciach w różnych językach.

 

❄️ Karty obrazkowe z podpisami

 

A co powiecie na nieco bardziej zaawansowaną wersję kart obrazkowych, która zeszłej zimy zagościły na moim fanpage na Facebooku? Możecie je wykorzystać zarówno do prezentacji słownictwa, jak i jego ćwiczenia. Niezbędne będą moje ulubione rzepy.

❄️ Action cards

 

Do ćwiczenia słownictwa  i rozruszania uczniów :). Możecie też wykorzystać je do powtórki słownictwa, czasowników i całych struktur, na takiej samej zasadzie, jak podstawowe matchards.

❄️ Historyjka obrazkowa „Where is Snowman?”

A na koniec coś, na co (chyba) czekacie! Nowa, interaktywna historyjka dla dzieci, dzięki której utrwalicie zimowe słownictwo i wprowadzicie/przećwiczycie prepositions of place. Przed zaprezentowaniem, koniecznie przedstawcie wszystkich jej bohaterów i słownictwo, które się w niej pojawia, wykorzystując wycięte elementy. Przyklejcie na odwrocie każdego rzepy samoprzylepne. Przyklejcie je także na kolejnych kartach historyjki, w miejscach, w których powinny znaleźć się wybrane elementy:

Koniecznie dajcie znać, jak Wam się podoba, a jak ją wykorzystacie – jak się sprawdziła! 🙂

Cały pack pobierzecie, klikając w link:

POBIERZ / DOWNLOAD HERE

Koniecznie zajrzyjcie też do pozostałych wpisów o zimowej tematyce!

Śnieżnej zimy! 🙂

0 0 votes
Ranking
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Paulina AngSchool
4 lat temu

U mnie tylko lekki szron na chodniku, więc śniegu ani widu, ani słychu �� Za to u Ciebie na blogu Zima na całego, a materiały na cały sezon zimowy oczarują wszystkich uczniów!

Udostępnij ten artykuł

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Kategorie

ODWIEDŹ MNIE

NEWSLETTER

Jeśli podobają Ci się moje pomysły, zapisz się do mojego newslettera i bądź na bieżąco!
Archiwa
3
0
Zostaw komentarzx
()
x