Wielkimi krokami zbliża się wiosna – moja ulubiona pora roku! Wraz z innymi blogującymi anglistkami już dziś rozpoczynamy przygotowania i w ramach 2. już edycji naszej akcji “High 5” zapraszamy do nas po porządną dawkę wiosennych materiałów i inspiracji! Poza wspólnym tematem, nasze wpisy połączy również nasza ulubiona piątka. Na Head Full of Ideas królują dziś wiosenne puzzle w 5 odsłonach :).

Lubicie puzzle? Mam nadzieję, że tak, ponieważ mam dla Was aż 5 kolorowych, wiosennych zestawów! Dla małych i dużych :). Puzzle będą idealnym dopełnieniem dotychczasowych wiosennych materiałów z bloga (wszystkie wpisy o tej tematyce znajdziecie TU).By pobrać PUZZLE, kliknij w odpowiednią grafikę:

✿ Klasyczne:

Możecie wykorzystać je, by wraz z uczniami stworzyć flaschcards, na których będziecie pracować lub zabrać się za ich układanie w ramach powtórki wiosennego słownictwa: ant, bee, beetle, butterfly, fly, frog, grasshopper, ladybird/ladybug, snail, spider.

 

✿ Dwuelementowe:

Dwuelementowe puzzle-zagadki będą super połączeniem razem z poprzednimi – klasycznymi, które mogą posłużyć jako ratunek, jeżeli któryś z Waszych uczniów będzie miał problem z odgadnięciem co przedstawia zdjęcie ;).

✿ Trzyelementowe:

Puzzle, dzięki którym przećwiczycie już szerszy zakres słownictwa, nie tylko to związane z owadami: bee, bird, butterfly, caterpillar, cloud, dragonfly, fly, ladybird/ladybug, leaf, rain, rainbow, sun. Znajdują się na nich obrazki wykorzystywane przeze mnie w większości dotychczasowych wiosennych materiałów.

✿ Wyrazowe:

Jedna z moich ulubionych wiosennych pomocy z zeszłego roku. Część z Was mogła się już na nie załapać w zeszłorocznym newsletterze. Też super sprawdzają się, jako karty prezentacyjne. Najpierw oczywiście musicie je razem z uczniami ułożyć ;). Znajdziecie na nich: bee, bird, flowers, fly, grass, leaf, rain, rainbow, sun, tree.

✿ Tęczowe:

A na koniec puzzle tęczowe, które super wpasują się w wiosenną tematykę, a zarazem Dzień Św. Patryka, podczas omawiania którego często tęcza pojawia się jako motyw przewodni. Słownictwo, jakie na nich znajdziecie to: bee, butterfly, caterpillar, flower, grass, ladybird/ladybug, leaf, rain, sun, tree.

 

Post powstał w ramach akcji

w której udział wzięły także inne blogujące anglistki. Zobaczcie co przygotowały w tej edycji:Edyta Pikulska – 5 wiosennych muzycznych inspiracji

Englishake – 5 kroków do zdania egzaminu! Sposób na wiosenne powtórki przedegzaminacyjne

English Freak – 5 wiosennych kart pracy

English-nook – 5 brytyjskich tradycji wiosennych

English Tea Time – 5 wiosennych ćwiczeń językowych (poziom A2/B1)

Ewa Szymkowiak – 5 zabaw na świeżym powietrzu

Funglish – 5 pomysłów na wiosenny speaking

Hangielski – 5 wiosennych gadżetów na zajęcia z dziećmi

Let’s read in English – SPRING into READING, czyli 5 wiosennych propozycji książkowych

Londonopoly – 5 wiosennych gier do druku

Małe duże – 5 wiosennych zabaw w sali

Ola Dykta – 5 sposóbów na rozszerzoną rzeczywistość: zajęcia wiosenne językowe

Pomysły przy tablicy – 5 wiosennych gier z klamerkami

 

✿ ✿ ✿

 

Jak podoba Wam się 2. już edycja akcji “High 5! Przybij piątkę z blogującymi anglistkami”? Znaleźliście już coś, co wyjątkowo przyda Wam się na tegoroczne wiosenne zajęcia? 🙂 🙂 🙂

 

Udostępnij ten artykuł

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Kategorie

ODWIEDŹ MNIE

NEWSLETTER

Jeśli podobają Ci się moje pomysły, zapisz się do mojego newslettera i bądź na bieżąco!
Archiwa

21 odpowiedzi na “Wiosenne puzzle w 5 odsłonach”

Dziękuję 🙂 motyw lupki jeszcze pojawi się w kolejnych materiałach 🙂 P.S. mam też jedną super książeczkę o robaczkach właśnie, autorstwa Jacka Tickle, chyba też przydałoby się ją pokazać 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.