Zainspirowana pewnym ćwiczeniem znalezionym na Pinterest (choć nie mającym wiele wspólnego ze zwierzętami ani faktami ich dotyczącymi :)), przygotowałam tym razem coś dla starszych uczniów, którzy bez problemu radzą sobie z czytaniem, choć tradycyjnie – nauczyciel może w tym pomagać i wówczas aktywność nada się też dla tych, którzy dopiero zaczynają to robić w języku angielskim. Zapraszam po Animal facts – sorting activity! 🙂

W pliku do pobrania 20 plansz z nazwami zwierząt oraz 60 kart, na których zapisane są różne stwierdzenia ich dotyczące. Zadaniem jest dopasowanie odpowiednich zdań – kart do poszczególnych zwierząt. Oczywiście, by uczniowie byli w stanie sami to zrobić musicie wcześniej wspólnie te fakty poznać lub potraktować zadanie projektowo i, w razie potrzeby, zaproponować uczniom pracę ze słownikiem i Internetem :).

Do przyczepiania kart do plansz można użyć moich ulubionych samoprzylepnych rzepów (taśmy rzepowej lub samoprzylepnych kółeczek rzepowych – do znalezienia na Allegro).

 

 

0 0 votes
Ranking
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
English Freak
7 lat temu

Jestem zachwycona! Fakty o zwierzętach w języku angielskim, czyli nauczanie międzyprzedmiotowe 🙂

Żaklina Zajączkowska
6 lat temu

świetne plansze! na pewno wykorzystam:)

Beata
Beata
6 lat temu

I’m speechless !

Udostępnij ten artykuł

Kategorie

ODWIEDŹ MNIE

NEWSLETTER

Jeśli podobają Ci się moje pomysły, zapisz się do mojego newslettera i bądź na bieżąco!
Archiwa
5
0
Zostaw komentarzx