Witajcie! Chyba do końca nie wpasowałam się z datą publikacji tego wpisu, ponieważ za oknem (przynajmniej u mnie) coraz mniej zimowo… Jestem jednak pewna, że powoli zaczynacie planować zajęcia o tej tematyce, dlatego dziś do pobrania zimowe flashcards i przykładowy scenariusz zajęć. Enjoy!

1. Flashcards

Pamiętacie moje zeszłoroczne zimowe BINGO? Jeżeli nie, koniecznie zajrzyjcie do wpisu Winter BINGO + memory, w którym znajdziecie małe karty i plansze do gry. Dziś uzupełniam te materiały o flashcards, a raczej matchards, do których stworzenia wykorzystałam te same obrazki (www.mycutegraphics.com).

POBIERZ / DOWNLOAD HERE

2. Scenariusz zajęć

Oraz przykładowy scenariusz zajęć* pt. Winter is here! wprowadzający zimowe słownictwo. Jeżeli tego jeszcze nie zrobiliście, przed zapoznaniem się z nim, koniecznie posłuchajcie piosenki The Mittens Song z kanału The Kiboomers :). A następnie, poza flashcards, przygotujcie sobie odpowiednie gadżety:

*Takie zajęcia (z wybranym słownictwem z kart) przeprowadzałam w grupach 4-latków, które wcześniej poznały już powyższą piosenkę, a zajęcia mają 5 razy w tygodniu. Tak było u mnie, ale pamiętajcie, że wszystko zawsze musicie dopasować do możliwości swoich uczniów i każdy scenariusz traktować jako inspirację, a nie precyzyjne wytyczne :).

POBIERZ / DOWNLOAD HERE

5 1 vote
Ranking
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
free hugs
7 lat temu

wow, Marysiu, naprawdę jesteś w stanie wykonać wszystkie punkty ze scenariusza w czasie 25 minut? szacunek 🙂

Anonimowy
Anonimowy
7 lat temu

A'propos mittens – polecam jeszcze jedną piosenkę z kanału Kiboomers: https://www.youtube.com/watch?v=uBYNtMyN_6E – Winter Hokey Pokey 🙂

Ola
7 lat temu

Hej Mery, super blog, jestem pod meeega wrażeniem i żałuję, że dopiero Cię dziś znalazłam 😉 Materiały zimowe bardzo mi się podobają, tylko jakoś nie rozumiem o co chodzi w Twojej metodzie wprowadzania słownictwa z packami na muchy…? 😉

Udostępnij ten artykuł

Kategorie

ODWIEDŹ MNIE

NEWSLETTER

Jeśli podobają Ci się moje pomysły, zapisz się do mojego newslettera i bądź na bieżąco!
Archiwa
6
0
Zostaw komentarzx