Shapes, printables, free, English, kids, angielski, dzieci, do druku, kształty, kolory, colours

Na początku zeszłego roku powołałam do życia Charliego. Charliego, czyli sympatycznego, (prawie) wiecznie głodnego potworka, który jak się później, ku memu zaskoczeniu, okazało, podbił serca nauczycieli i dzieci w całej Polsce! Dziś przedstawiam Wam jego godnych następców. Oto przed Wami Shape Monsters!

Do ich stworzenia natchnął mnie pomysł kolorowych potworków przyklejonych właśnie do papierowych toreb znaleziony na Pinterest (pisałam Wam już, że to jedno z 5 obowiązkowych do odwiedzania miejsc dla każdego nauczyciela pracującego z dziećmi. Jeżeli jeszcze nie masz tam konta, nadrób to. Teraz!)

Potworki, które przygotowałam mają jednak nie tylko różne kolory, ale też kształty, dzięki czemu mogą posłużyć Wam do utrwalania (to będzie prawdziwe zaskoczenie) kolorów i kształtów, ale też wielu innych tematów, np. zabawek, które dzieci będą sortować względem kolorów, czy jedzenia, które swoim wyglądam przypomina konkretnych kształty (takie flashcards znajdziecie na blogu Doroty – peeka-boo-english.wordpress.com). Nie polecam Wam tylko podciągania pod tę zabawę powtórki nazw części ciała, zwierząt i ludzi ;).

U mnie w przedszkolu Potworki już zostały przetestowane. Egzamin zdały śpiewająco! W grupach 4-latków posłużyły mi właśnie do powtórki kształtów, wcześniej jednak przedstawiłam je dzieciom tak, by było jasne który potwór to który (można do tego wykorzystać zalaminowane wydruki jeszcze przed ich wycięciem i przyklejeniem do toreb). Pamiętajcie – to, ile zrozumieją dzieci, zależy od Was! Jeżeli zatem chcecie, by żadne nie miało wątpliwości, że żółty to Rectangle Monster, a czerwony Circle Monster itd. zadbajcie o to!

W młodszych grupach (2- i 3-latków) ćwiczyliśmy z nimi kolory, na razie red i blue. Potwory wydrukowane na A4 mają otwory gębowe na tyle duże, że zmieszczą się w nich nie tylko mniejsze flashe, ale też różne przedmioty.

Jak Wam się podobają? Myślicie, że staną się hitem na miarę Charliego? Jeżeli chcecie wykorzystać je na swoich zajęciach, klikajcie w poniższy link!

POBIERZ / DOWNLOAD HERE

P.S. Nic się nie martwcie, Charlie nie idzie w kąt! Zresztą coś czuję, że papierowe torby nie będą aż tak trwałe, jak pudełko po butach 😉

0 0 votes
Ranking
Subscribe
Powiadom o
guest
13 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowy
Anonimowy
7 lat temu

Przecudowne!!!!!!<3

Monika
7 lat temu

Fajny pomysł z torbami – jeśli zalaminujemy potwory, to wystarczy tylko co jakiś czas wymieniać same torebki. Co bardzo mi się podoba – torebki po złożeniu zajmują bardzo mało miejsca, a jest to dla mnie dość istotne:)

Monika
Reply to  Monika
7 lat temu

Moje zaraz też będą:)

Monika
Reply to  Monika
7 lat temu

Nigdy taką nielaminowałam – jaką masz laminarkę?

theMonique
7 lat temu

dziś karmiliśmy zalaminowaną małpkę bananami i dzieci aż prosiły o Charliego, bo do niego jedzenie wpadało naprawdę a nie tylko leżało na buzi 😉

Anonimowy
Anonimowy
7 lat temu

Pomysł z Charlim sprawdził się w moich grupach wyśmienicie:) Ostatnio natomiast zrobiłam świnkę Peppę – dzieciaki były zachwycone, tym bardziej że Peppę znają i oglądają. Peppa okazała się być pomocna w spożywaniu owoców:)

Berta
Berta
4 lat temu

Uwielbiam Twoje pomysły! Wszystkie moje zajęcia na nich bazują 🙂

Martyna
Martyna
2 lat temu

Witam , nie mogę darmowo pobrać materiałów . Czy mogę poprosić o pomoc

Renata
Renata
2 miesięcy temu

Świetne !!! <3

Udostępnij ten artykuł

Kategorie

ODWIEDŹ MNIE

NEWSLETTER

Jeśli podobają Ci się moje pomysły, zapisz się do mojego newslettera i bądź na bieżąco!
Archiwa
13
0
Zostaw komentarzx