Hello! Dziś mam dla Was propozycję gry dla dzieci, do której potrzeba naprawdę niewiele. Choć stworzyłam do niej specjalne materiały, które znajdziecie poniżej, spokojnie będziecie mogli zagrać w nią przy wykorzystaniu tylko i wyłącznie swoich zasobów :).


Drużynowy wyścig flashcards to kolejna gra na zasadach podobnych do BINGO, które tak bardzo lubimy. Jednak nie jest BINGO i to jej ogromny plus :).
Co będzie potrzebne?
* dwa (najlepiej takie same) zestawy flashcards o dowolnej tematyce – ilość zależeć będzie od liczby graczy, ale im więcej takich podwójnych kart możecie skombinować, tym lepiej 🙂
* talerzyki jednorazowe / plastikowe obręcze / kolorowe kartki… właściwie wszystko, co może „robić za” pola w grze
Do gry wykorzystać możecie też gotowe materiały – planszę i przygotowane przeze mnie wiosenne karty, a to wszystko pobrać można STĄD / download HERE.
Jak grać?
Jeżeli grupa jest bardzo duża, dzielimy dzieci na większe zespoły. W mniejszych grupach drużyny mogą być 2-osobowe, a w bardzo małych uczniowie mogą grać nawet indywidualnie. Każdej drużynie rozdajemy po ileś (np. 4-6 – to już zależy od tego, iloma kartami dysponujemy) flashcards z jednego z zestawów, które wcześniej przygotowaliśmy.
Jeżeli drużyny są np. 4-osobowe, każda może otrzymać po 4 karty, a tym samym każdy z uczetników zabawy po jednej. Pojedyncze karty mogą się powtarzać, warto jednak zadbać, by każda drużyna miała inny zestaw tych 4 czy 6 flashy.
Na podłodze układamy nasze pola – dla każdej drużyny po tyle pól, ile posiada kart. Pola można zrobić np. z jednorazowych talerzyków, które łatwo dostać w dużej ilości. Pola układamy jedno za drugim tak, by prowadziły do mety, która znajduje się na środku sali/dywanu – przykładowy układ widoczny na planszy powyżej (pól może być więcej w zależności od liczby graczy) :).
Drugi zestaw kart należy do nauczyciela (dla sarszych uczniów lub dla grup, które już bardzo dobrze opanowały dane słownictwo, możecie przygotować karty wyrazowe; u maluchów lepiej sprawdzą się jednak karty obrazkowe, które będziecie mogli im prezentować). Prowadzący odkrywa po kolei swoje flashcards i każdą nazywa (w razie potrzeby pokazuje uczniom obrazek) – drużyny, które posiadają dane karty układają je na swoich kolejnych polach. Drużynam, która dotrze do mety (= ułoży na polach swoje wszystkie karty) krzyczy „FINISH” i tym samym kończy grę :). Rozgrywkę możecie jednak kontynuować do odkrycia przez nauczyciela wszystkich pól.
Zabawa naprawdę prosta do przygotowania, a za to bardzo wciągająca! 🙂 Jak Wam się podoba? 

0 0 votes
Ranking
Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
English By Ann
5 lat temu

Pomysł bardzo mi się podoba! Wykorzystam w najbliższym czasie.

English Freak
5 lat temu

Bardzo mi się podoba ta gra! Świetny pomysł!

Mambiatka
5 lat temu

Dzięki za super pomysł 😉

Ewelina
5 lat temu

Dziś wypróbowałam w grupie 4-5 latków na powtórzenie części ciała.
W miejscu "finish" postawiłam pudełeczko z naklejkami, jako nagroda.
Był szał 🙂

Ewelina
5 lat temu

Naklejki były dla zwycięzców, choć nie ukrywam, że troszkę "dopomogłam losowi" :), żeby choć raz każda drużyna wygrała 🙂

Anonimowy
Anonimowy
5 lat temu

Wraz z Twoim przedstawieniem o ZOO, włączam do programu mojego dnia angielskiego. Dzięki za super pomysł!

Udostępnij ten artykuł

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Kategorie

ODWIEDŹ MNIE

NEWSLETTER

Jeśli podobają Ci się moje pomysły, zapisz się do mojego newslettera i bądź na bieżąco!
Archiwa
10
0
Zostaw komentarzx
()
x