snowman family flashcards, rodzina, angielski dla dzieci, przedszkolaków, Head Full of Ideas, blog dla nauczycieli

Zbliżające się Dni Babci i Dziadka to doskonała okazja, by powtórzyć słownictwo związane z rodziną! By utrzymać się jeszcze w zimowym klimacie, proponuję Wam ponowne wykorzystanie bałwana jako tematu przewodniego :).

Karty pobrać możecie STĄD / download HERE. A jak je wykorzystać do ćwiczenia słownictwa związanego z rodziną?

1. Memory

Wystarczy, że wydrukujesz je podwójnie, a po drugiej stronie wydrukujesz wybrane, zimowe tło tak, by obrazki nie prześwitywały – wówczas karty idealnie nadadzą się do gry w memory. Możesz odciąć napisy – wówczas będą miały bardziej kwadratowy kształt. Napisów się jednak nie pozbywaj! Przydadzą się jako wordcards, które wspólnie z uczniami możecie dopasowywać do odpowiednich obrazków.

2. Zamiana miejsc

Rozdaj każdemu dziecku po jednej karcie – jeżeli grupa jest duża, przydadzą się karty wydrukowane podwójnie. Następnie poproś, by każde określiło, jakiego „wylosowało” członka rodziny. Kiedy już upewnisz, że się wszyscy wiedzą, wywołuj wybranych członków rodziny na głos, wskazując tym samym kto ma zamienić się miejscami. Jeżeli karty się powtarzają, wystarczy że powiesz np. „grandmas” – wówczas zamieniają się dzieci trzymające obrazki przedstawiające babcię. Jeżeli karty się nie powtarzają, wywołuj członków rodziny parami, np. „mummy and daddy”. Dobra zabawa gwarantowana 🙂

3. Zamiana miejsc wersja II

Możesz też nieco zmienić zasady zabawy, co sprawdzi się zwłaszcza w dużych grupach. Poproś na środek siedmioro wybranych dzieci, każdemu rozdaj jedną kartę i poproś by trzymało ją tak, by reszta (dzieci siedzące na dywanie / w ławkach) dobrze widziały. Pozwól pozostałym dokładnie się przyjrzeć przez np. 30 sekund, następnie niech zamkną oczy lub (lepiej!) odwrócą się. Kiedy te dzieci nie patrzą, nauczyciel wyznacza członków rodziny, którzy zamieniają się miejscami. Zadaniem grupy jest odgadnąć kto to taki. Dzieci zapewne będą podawały imiona kolegów i koleżanek – zachęć je do podawania nazw członków rodziny! 🙂

0 0 votes
Ranking
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Unknown
7 lat temu

Cudo!!!!Marysiu, czy możesz zdradzić w jakim programie tworzysz te wszystkie wspaniałości. Bardzo bym chciała sama potworzyć bo mam kilka pomysłów ale nie wiem w jakim programie mogę coś podobnego zrobić?

Udostępnij ten artykuł

Kategorie

ODWIEDŹ MNIE

NEWSLETTER

Jeśli podobają Ci się moje pomysły, zapisz się do mojego newslettera i bądź na bieżąco!
Archiwa
2
0
Zostaw komentarzx