Jakiś czas temu trafiłam na świetny post na jednym z zagranicznych blogów – Chit Chat and Small Talk. Bardzo spodobał mi się przedstawiony tam pomysł (ZAJRZYJ), ale przygotowane do zabawy materiały okazały się być niewystarczające na moje potrzeby. Grupy mam raczej duże, a „moje” dzieci uczą się już w przedszkolu drugi lub trzeci rok, także zakres słownictwa spokojnie mogę rozszerzyć, a i kart przydałoby mi się więcej. Postanowiłam je zatem nieco zmodyfikować!

Ponieważ zaczynam właśnie w niektórych grupach wprowadzanie kształów (od razu w połączeniu z kolorami, które dzieci już znają) nie zmieniłam tematyki, ale tak na dobrą sprawę można ten pomysł wykorzystać do przećwiczenia różnorodnego słownictwa. Możecie skorzystać z przygotowanego przeze mnie szablonu i wypełnić go dowolnymi obrazkami, edytując go np. w programie PicMonkey.

Początkowo chciałam nawet wykorzystać innego potwora, ale przy przeszukiwaniu zasobów Google’a okazało się, że jako jeden z pierwszych wyskoczył właśnie widoczny powyżej potworek z szeroko rozwartą paszczą. Swoją droga pod tym względem przebił konkurencję (paszcza musi być duża, żeby dzieciom łatwo było wrzucać do niej różne przedmioty, a nam – wyciąć w tym miejscu dziurę).

Wydrukowałam więc tego potworka na A4 i przykleiłam do pustego już pudełka po butach. Wycięłam w nim dziurę tak, by dzieci mogły wkładać zjadane przez niego przedmioty prosto do pudełka. By zakryć napis, dodatkowo wycięłam z czarnego papieru kapelusz ;). I tak oto powstał Charlie:

Do podstawowej wersji zabawy przygotowałam też serię kart, które wydrukowałam podwójnie tak, by wystarczyło dla wszystkich dzieci z grupy (przy okazji można nimi zagrać w memory). Jak się domyślacie, zasady zabawy są bardzo proste. Na zajęcia przynosimy kartonowego potworka, wybrane przedmioty (u mnie wycięte z pianki kolorowe kształty) i wydrukowane wcześniej karty. Dzieci losują karty po kolei, a ich zadaniem jest karmienie potworka przedmiotami, widniejącymi na obrazkach. Świetna zabawa gwarantowana! 😉

Wszystkie karty, w różnych wersjach, znajdziecie TU.

***

A skoro już o potworach mowa, zachęcam Was do zajrzenia do jednego z archiwalnych postów, w którym znajdziecie cudne, gotowe do wydruku szablony, które posłużą Wam przy okazji nauki o częściach ciała: Make your own monster.

Koniecznie zajrzyjcie też do poniższych wpisów:

– Hungry Monster – printable food cards

– Hungry Monster vol. 2

oraz na Facebooka, gdzie znajdziecie Charliego w wersji B&W:

Feed the Monster worksheet

0 0 votes
Ranking
Subscribe
Powiadom o
guest
13 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowy
Anonimowy
6 lat temu

Cuuudne!

Dzieciakiija
6 lat temu

Na najwyższym poziomie! Coś cudownego! Nie do końca rozumiem tylko zasady. Dzieci losują karty i karmią potworka. Czym? Jak wyglądają piankowe przedmioty. Wybierają je z jakiegoś stosu? Ze stołu? Pozdrawiam autorkę!

Unknown
5 lat temu

Nie widziałam wcześniej Twojej strony, ale miałam podobny pomysł na zajęcia z maluchami. Zamiast potworka z papieru znalazłam w sklepie (takim wszystko dla domu;)któregoś dnia taki cudny malutki kosz na śmieci w fioletowym kolorze. Dokleiłam duże oczy na wieczko i potworek może zajadać wszystko co tylko się da 🙂 Na razie mieliśmy zajęcia właśnie o jedzeniu, ale już powiedziałam dzieciom, że Hungry Bin zajada wszystko 🙂

Anonimowy
Anonimowy
5 lat temu

Pomysł super, szkoda tylko, że dzieci są uczone błędnej wymowy – orange wg słownika Oxford Advanced ( i każdego innego) wymawiany jest tak : BrE /ˈɒrɪndʒ/ ; NAmE /ˈɔːrɪndʒ/ , /ˈɑːrɪndʒ/, nigdzie tam nie ma dzwięku ash, schwa czy też zwykłego e.

Sonia Nowak
5 lat temu

Oprócz tego, że pomysł i wykonanie jest na najwyższym poziomie, to ja podziwiam to, że dzieciaki siedzą w bezruchu, w kółku i SŁUCHAJĄ… Jak Ty to robisz? U mnie wszystkie jakby miały owsiki.. 😀

Słonecznik
4 lat temu

Śliczny potworek 🙂 Akurat w starszej grupie uczymy się kształtów, więc będzie jak znalazł 🙂

Anonimowo
Anonimowo
2 lat temu

Można teź utrwalić liczebniki, Do torby włożyć kartki z cyferkami, dzieci wyjmują, mówią ile potwór chce zjeść np. kół i muszą tyle mu włożyć do paszczy.

Udostępnij ten artykuł

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Kategorie

ODWIEDŹ MNIE

NEWSLETTER

Jeśli podobają Ci się moje pomysły, zapisz się do mojego newslettera i bądź na bieżąco!
Archiwa
13
0
Zostaw komentarzx
()
x