Parę dni temu pojawił się na blogu tutorial, dzięki któremu wiecie jak przygotowuję swoje flaschards. Ponieważ robię ich całą masę, stworzyłam również szablony, które bardzo ułatwiają mi pracę. W dzisiejszym wpisie znajdziecie instruktaż jak przygotować podobne na własne potrzeby oraz kilka moich, gotowych do pobrania propozycji :).

By zrobić podobny do powyższego szablon, wejdźcie na stronę www.picmonkey.com, wybierzcie opcję Design i odpowiadający Wam format (np. tak, jak tu – kwadrat :). Następnie wybierzcie z menu po lewej stronie ramkę i opcję Rounded corners:
Koniecznie zaznaczcie opcję Transparent corners, a następnie dopasujcie wielkość zaokrąglenia. Potem przejdźcie do opcji Drop shadow. Wszystko wyregulujecie za pomocą dostępnych po lewej stronie suwaków. Tak przygotowaną „ramkę” zapiszcie na komputerze.
Ponownie otwórzcie okno programu PicMonkey lub wróćcie do strony początkowej za pomocą dostępnego w prawym górnym rogu krzyżyka. Wybierzcie opcje Desing i Custom. By stworzyć nowy plik w formacie A4, w pozycji poziomej wpiszcie 3500 na 2500 pikseli i kliknijcie przycisk Make it! 🙂
Następnie przejdźcie do obrazka z motylkiem (pasek po lewej stronie) i wybierzcie opcję dodawania własnego obrazu (Your Own). Po wgraniu pliku z wcześniej zapisaną „ramką”, dobierzcie odpowiedni rozmiar w zależności od tego, ile obrazków chcecie zmieścić na jednej stronie. Kliknijcie prawym przyciskiem myszy i wybierzcie opcję Duplicate overaly.
Powtórzcie tyle razy, ile trzeba i rozmieście „ramki” w odpowiednich miejscach.
W podobny sposób przygotujecie inne szablony. Poniżej znajdziecie moje propozycje:
flashcards template, DIY, PicMonkey online, tutorial, Head Full of Ideas
word cards template, DIY, PicMonkey online, tutorial, Head Full of Ideas
PODPIS
0 0 votes
Ranking
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
English Tea Time
7 lat temu

Świetny pomysł na post blogowy 🙂 Z pewnością skorzystam z Twoich tutoriali 🙂

Udostępnij ten artykuł

Kategorie

ODWIEDŹ MNIE

NEWSLETTER

Jeśli podobają Ci się moje pomysły, zapisz się do mojego newslettera i bądź na bieżąco!
Archiwa
1
0
Zostaw komentarzx