Dawno nie było nic na temat francuskiego… A to głównie dlatego, że dawno nie miałam zajęć. Styczeń był w mazowieckim bardzo krótkim miesiącem jeżeli chodzi o szkołę. Trwał całe 8 dni lekcyjnych, potem wszyscy zajęli się szeroko pojętym spędzaniem ferii (jedni na nartach, inni w pracy…). Pora jednak wrócić do „starego” trybu i odświeżyć trochę to, czego nauczyliśmy się do tej pory. Będzie na pewno o kolorach, liczbach, a następnie o pogodzie i porach roku :).
source

Ostatnio znalazłam super materiały dotyczące pogody na www.twinkl.co.uk – wystraczy wpisać weather french, a wyskoczą m.in. darmowe plakaty-flashe, które można pobrać po zalogowaniu się!
Do tego zrobiła się u nas piękna zim, więc porozmawiamy też trochę o porach roku :). Tradycyjnie można wykorzystać tu karty pracy z drzewami do ozdobienia albo obrazki, do których należy dopasować odpowiednie podpisy (przydatne materiały znajdziecie tu, tu i tu). 
Natomiast najlepszym sposobem na połączenie wspomnianych powyżej tematów jest określenie typowej dla danej pory roku pogody. 
source
Nie może zabraknąć też jednego z moich ulubionych projektów plastycznych, który świetnie sprawdza się w niewielkich grupach – koła-zegara pogodowego lub właśnie sezonowego :). Tu znajdziecie jego bardzo prostą wersję dla przedszkolaków. Ze starszymi dziećmi można pokusić się o projekt nieco bardziej „skomplikowany”. Co powiecie na podobny do tego poniżej? 🙂
source
Więcej inspiracji szukajcie u mnie na www.pinterest.com! 🙂
0 0 votes
Ranking
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Udostępnij ten artykuł

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Kategorie

ODWIEDŹ MNIE

NEWSLETTER

Jeśli podobają Ci się moje pomysły, zapisz się do mojego newslettera i bądź na bieżąco!
Archiwa
0
Zostaw komentarzx
()
x