Czyli uczymy się kolorów i kształtów, których wprowadzenie zajmie mi w sumie dwie lekcje. Później będziemy ćwiczyć :). Czy znacie stronę www.mondedespetits.fr? Jeżeli nie, koniecznie się z nią zapoznajcie (nawet jeżeli nie uczycie francuskiego – znajdziecie tam też materiały anglojęzyczne!). Piosenki mają kiepskie, a przynajmniej ja nie mogę ich słuchać ;), ale filmiki i materiały do wydruku super! Znajdziecie tam zarówno video, jak i karty z kolorami i kształtami:

Karty wydrukowane podwójnie nadają się idealnie do gry w memory – moi uczniowie uwielbiają i moglibyśmy grać w to w kółko, ale żeby nieco im to wszystko urozmaicić, przygotowałam także inne gry (ta forma nauki jest idealna na zajęcia w małych grupkach i takie lekcje, połączone z różnymi fajnymi ćwiczeniami i craftami, które robimy, całkowicie „pochłaniają” moich uczniów i jak na to, że zajęcia mamy raz w tygodniu, naprawdę sporo z nich wynoszą, także szczerze polecam!).
1. Lotto, znalezione tu.
2. Moją wersję gry w „7 rodzin”, którą możecie pobrać stąd. Z kolei przybliżone zasady gry znajdziecie tu.

Poza grami przygotowałam też ćwiczenia do wklejenia do zeszytów, które prowadzą moi uczniowie. Ponieważ zajęcia mam z 7-latkami, postanowiłam dołączać już do wszystkiego napisy. Tu zadaniem dzieci będzie połączenie w pary odpowiednich obrazków i podpisów. Wzór znajdą na tablicy :).

Będziemy robić tez pacynki, do których potrzebne będą: kolorowy papier, drewniane patyczki lekarskie, samoprzylepne oczka i oczywiście nożyczki, kleje :). Zadaniem każdego dziecka będzie przygotowanie własnej buźki w kształcie, który wylosuje – koła, trójkąta, kwadratu itd. a następnie przyklejenie jej do patyczka.

See you!
M.
0 0 votes
Ranking
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Udostępnij ten artykuł

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Kategorie

ODWIEDŹ MNIE

NEWSLETTER

Jeśli podobają Ci się moje pomysły, zapisz się do mojego newslettera i bądź na bieżąco!
Archiwa
0
Zostaw komentarzx
()
x