W tym tygodniu odbyły się drugie zajęcia z francuskiego, na których przede wszystkim powtórzyliśmy nazwy dni tygodnia. Muszę przyznać, że szybko dzieciaki zapamiętały! 🙂
Poza piosenką, o której pisałam poprzednio, do przećwiczenia dni tygodnia wykorzystałam pociąg, który znalazłam tu:

Zanim określiliśmy jaki był akurat dzień tygodnia, każdy dostał swój komplet obrazków i miał za zadanie ułożyć je w odpowiedniej kolejności. Naprawdę poszło szybko i „bezboleśnie” – chyba ćwiczyli w domu ;). Przy okazji pojawiły się kolory, ale na razie poznaliśmy tylko 3 z nich – te, które widnieją na francuskiej fladze: bleu, blanc, rouge. Przygotowałam do tego poniższą kolorowankę:

Następnie dzieci losowały z woreczka obrazki z różnymi przedmiotami w którymś z tych trzech kolorów i miały za zadanie nazwać go po francusku. Potem, żeby się trochę poruszać, szukaliśmy ich w sali :).
Na tych zajęciach wprowadziłam także nazwy kształtów: rond (cercle)  i carré.  Ponieważ ostatnio poznaliśmy słowa madame i monsieur, idealnie sprawdziły się tu kolorowanki z serii Monsieur Bonhomme znalezione na www.champagnematernelle.blogspot.com:

Na następnych zajęciach poznamy więcej kolorów i kształtów, a do ich ćwiczenia szykuję właśnię nową grę. Zaglądajcie na bloga, a już niedługo dowiecie się jaką! :)))
A bientôt!
M.
0 0 votes
Ranking
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Udostępnij ten artykuł

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Kategorie

ODWIEDŹ MNIE

NEWSLETTER

Jeśli podobają Ci się moje pomysły, zapisz się do mojego newslettera i bądź na bieżąco!
Archiwa
0
Zostaw komentarzx
()
x