Tematem dzisiejszego postu będą owady! Mam dla Was cały zestaw materiałów i pomysły na ćwiczenia związane z tym słownictwem :). Flashcards, które przygotowałam mają formę kwadratów, które można wykorzystać także do gry w memory (karty w takim kształcie są poręczniejsze). Poza tym w zestawie znajdziecie plansze do gry w BINGO w kształcie słoików, karty pracy oraz kostkę. Pobierzecie je, klikając w link na końcu wpisu.

Dopiero ostatnio zwróciłam większą uwagę na książeczki i filmiki, których bohaterką jest sympatyczna myszka stworzona przez Lucy Cousins – MAISY MOUSE i serdecznie polecam je do wykorzystywania na zajęciach! 

Ten o owadach jest bardzo fajny nie tylko ze względu na to, że w prosty sposób prezentuje nawiązujące do tematu słownictwo. Oglądając go, możecie także pobawić się z dziećmi w zgadywanie o jakiego owada chodzi, przysłuchując się odgłosom, jakie wydają – są bardzo realistyczne.

Poniżej zobaczysz przygotowaną przeze mnie kartę pracy, którą można wykorzystać na zajęciach:

1. Poproś dzieci by kontynuuowały sekwencje – dość trudne do przeprowadzenia z przedszkolakami w większej grupie tylko i wyłącznie po angielsku, ale jak to mówią – praktyka czyni mistrza, więc zachęcam do spróbowania ;).

2. Małe wycięte z niej obrazki możesz też wykorzystać do stworzenia z dziećmi plakatów, dzięki którym następnie przećwiczą nie tylko słownictwo, ale też liczenie i pisanie cyfr (jeżeli praca ma być indywidualna, polecam ją raczej dla najstarszych przedszkolaków, z młodszymi – zróbcie podobną pracę wspólnie).

Przed zajęciami przygotuj dla każdego ucznia kartkę A3 i różne zestawy obrazków (wyciętych, lub jeżeli czas na to pozwoli – do wycięcia). Na zajęciach na środku kartki dzieci piszą, same lub z Twoją pomocą (np. pisanie po śladzie, przepisywanie z tablicy), duży napis BUGS. Następnie dookoła przyklejają wszystkie obrazki, które wcześniej wylosowały. W tym czasie przygotuj tabelkę z imionami uczniów i obrazkami/ nazwami wszystkich owadów. Gdy dzieci skończą przyklejanie, mają za zadanie policzenie wszystkich owadów i uzupełnienie tabelki. Na koniec sprawdźcie wspólnie kto czego miał najwięcej – bardzo się to moim uczniom spodobało :).

Jak podoba Ci się taka zabawa?
 
0 0 votes
Ranking
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowy
Anonimowy
10 lat temu

Bardzo lubię tu zaglądać! 🙂 Podziwiam Pani zaangażowanie i wielkie chęci 🙂 Mogę zapytać, jak Pani tworzy takie piękne flashcards? 🙂

Z
Z
10 lat temu

M. jesteś najlepsza!! Z.

ania10121
10 lat temu

Jak zwykle ciekawy pomysł 🙂
Chętnie wykorzystam na kole języka angielskiego dla maluchów. Jako że w drugiej i trzeciej klasie korzystam z podręczników Bugs World, potraktuję to jako utrwalenie (i rozwinięcie) tematyki dotyczącej "bugs", która jest znana dzieciom z lekcji.
Dziękuję za inspirację 🙂
https://www.make-teaching-fun.blogspot.com/

Ioreta
10 lat temu

Prześliczne karty obrazkowe! Na pewno niedługo wykorzystam na swoich lekcjach 🙂
Bardzo dziękuję!

Anonimowy
Anonimowy
10 lat temu

Do tego tematu polecam jeszcze książeczkę Big bug, litte bug. Trafiłam na nią przypadkiem w Empiku.
Najlepsza jest wkładka. Powala na kolana nawet dorosłych.
Więcej o niej można podejrzeć tutaj: https://waddleeahchaa.com/2013/07/23/more-insect-theme-activities-reading-writing-and-spelling-book-of-the-week-giveaway/

Udostępnij ten artykuł

Kategorie

ODWIEDŹ MNIE

NEWSLETTER

Jeśli podobają Ci się moje pomysły, zapisz się do mojego newslettera i bądź na bieżąco!
Archiwa
5
0
Zostaw komentarzx