Liczenie to jeden z głównych tematów, do których wracamy co roku. Jednak tradycyjne liczenie, zwłaszcza dla dzieci starszych, które mają to już świetnie opanowane (co najmniej w zakresie od 1 do 10), z czasem robi się nudne. Mimo to nie warto z liczenia rezygnować, gdyż ciągłe ćwiczenie i poszerzanie zakresu (liczenie do 20, 30…) znacznie ułatwi naukę w następnych latach. Żeby je nieco urozmaicić, możemy wykorzystać wierszyki lub piosenki, w których liczymy w dół. To już trudniejsza sztuka, która wymaga od dzieci skupienia, jest mniej „zautomatyzowana” niż zwykłe liczenie i zazwyczaj „obudowana” w jakąś ciekawą historyjkę. Dziś mam dla Was zbiór moich ulubionych piosenek, dzięki którym liczenie staje się niezłą zabawą! 🙂

 
1. Five Little Ducks – dość prosta piosenka, która nada się nawet dla 3-latków, zwłaszcza w połączeniu z ilustrującą ją książeczką, np. tą autorstwa Annie Kubler.
 
 
 
 
source
 

2. Five Little Monkeys zdecydowanie najlepsza ze wszystkich piosenek, idealna do opanowania, a także odegrania przez dzieci (np. podczas występów, zobacz: End of the school year), które ją po prostu uwielbiają :).
 
 
 
 

3. Ten In The Bed – w wersji od Super Simple Learning jest także jedną z bardziej lubianych przez moich uczniów piosenek, w szczególności przez wzgląd na jej „przewrotne” zakończenie ;).

 
 
source
 

4. Ten Green Bottles na tle pozostałych ta piosenka jest najtrudniejsza i dość długa, ale lubię ją szczególnie z jednego powodu, otóż marka Orchard Toys stworzyła grę do niej nawiązującą, która świetnie sprawdza się na zajęciach indywidualnych oraz w mniejszych grupach. Gry szukajcie na www.eduplanet.com.pl :).

 
 
 
 
source
 
 

To także piosenki, do których bez problemu znajdziemy już przygotowane materiały:
 
 
 
 
 
 
 
Enjoy! 🙂
M.
0 0 votes
Ranking
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ania
Ania
6 lat temu

witaj
Marysiu, kiedys opublikowałaś post na temat piosenki Five little monkeys- były tam karty pracy i karty obrazkowe. Nie moge ich teraz znaleźć … Czy ten post został wykasowany z Twojego bloga??

Ania
Ania
Reply to  Marysia
6 lat temu

Dziękuje !!!! ;))))

Udostępnij ten artykuł

Kategorie

ODWIEDŹ MNIE

NEWSLETTER

Jeśli podobają Ci się moje pomysły, zapisz się do mojego newslettera i bądź na bieżąco!
Archiwa
3
0
Zostaw komentarzx