Tradycyjne kostki z poprzedniego posta możecie wykorzystać oczywiście w wielu grach planszowych – je także bardzo łatwo zrobić samemu! Największą zaletą takiej gry będzie oczywiście idealne dopasowanie do Waszych potrzeb :). Ich wykorzystywanie polecam szczególnie na zajęciach indywidualnych lub z mniejszymi grupami.
Do it yourself:

1. Narysujcie sami lub wybierzcie jeden ze wzorów (wiele innych znajdziecie pod adresem www.toolsforeducators.com/boardgames – tam też możecie stworzyć swoją grę od początku do końca) :

2. W zależności od tego, do czego chcecie wykorzystać grę, dobierzcie odpowiednie obrazki lub słowa :). Je też możecie narysować, ale jako zdecydowanie mniej czasochłonny sposób polecam Wam wykorzystanie naklejek! 🙂
3. Wpiszcie w odpowiednie miejsca START i FINISH (jeżeli wzór nie posiada już tych punktów zaznaczonych) i wypełnijcie obrazkami/napisami/naklejkami resztę planszy. Gra dla najmłodszych będzie polegać głównie na poruszaniu się po niej, zgodnie z liczbą oczek, która wypadnie na kostce, i odgadywaniu kolejnych słów. Możecie ją jednak trochę urozmaicić, przy okazji stwarzając okazję do poruszania się na zajęciach, dodając co kilka oczek jakieś „zadanie” do wykonania. Pamiętajcie, że gra musi być przed Was nadzorowana – dzieci często nie lubią przegrywać i źle znoszą rywalizację, dlatego warto ustalić zasady podobne, jak przy innych grach: wszyscy wygrywają (jak tylko dotrą do mety ;)).
Dla starszych uczniów możecie dodać zdecydowanie więcej „opcji” – wybór należy do Was! 🙂
0 0 votes
Ranking
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Оксана Дмитриевна
9 lat temu

Dziękuję:)

Udostępnij ten artykuł

Kategorie

ODWIEDŹ MNIE

NEWSLETTER

Jeśli podobają Ci się moje pomysły, zapisz się do mojego newslettera i bądź na bieżąco!
Archiwa
1
0
Zostaw komentarzx