No właśnie – czyli jakie kanały na youtubie szczególnie polecam.
 
1. Patty Shukla – Mistrzyni piosenek ruchowych dla dzieci; znajdziecie tu np.
 
Stand Up, Sit Down! – ulubioną piosenkę moich uczniów, która świetnie uczy podstawowych poleceń w języku angielskim 🙂
 
 
 
 
 
 
STOP – piosenkę, którą wykorzystuję do jednej z zabaw ruchowych (zobacz Fun and games PART II), też łatwo wpada w ucho 🙂
 
 
 
 
 
 
…i wiele, wiele innych. Mało tego, Patty na youtubie umieszcza też filmy z piosenkami po hiszpańsku oraz do nauki języka migowego.

 
2. Maple Leaf Learning – czyli piosenki z udziałem ulubionych bohaterów moich uczniów (Marty’ego Moosa i jego przyjaciół); znajdziecie tu np. 
 
What’s Your Name? – świetną piosenkę dla dzieci, które zaczynają swoją przygodę z angielskim (już niedługo trochę więcej na ten temat :))
 
 
 

 

 
 
Oraz „najulubieńszą” piosenkę powitalną moich uczniów – (Helo) How Are you today?
 
 
 
 
 
 
Maple Leaf Learning to nie tylko piosenki, ale też tzw. Simple Skits – krótkie filmiki, które świetnie nadają się do nauki angielskiego dla przedszkolaków. Na ich kanale znajdziecie np. filmik, który zagwarantuje wszystkim świetną zabawę, dzieci dosłownie wiją się ze śmiechu gdy go oglądają :). Ponadto świetnie opanowały dzięki niemu prostą konstrukcję pytania Do you like? i odpowiedzi Yes, I do./No, I don’t.
 
 

 
 
 
Z tego kanału polecam dosłownie wszystko! 🙂
 
3. Super Simple Songs – czyli piosenki twórców Super Simple Learning, ale także filmy instruktażowe, zawierające wskazówki jak te piosenki wprowadzać, np. 
 
Who Took The Cookie? – Teaching Tips
 
 
 
 
 
 
Stworzone przez nich „teledyski” do piosenek są przecudne, dzieci uwielbiają np. Ten In The Bed, a ja osobiście uważam, że jest to najładniej zobrazowana wersja ze wszystkich :).
 
 
 

 

4. Hooked on Phonics – kanał poświęcony głównie tzw. fonetycznej metodzie nauczania angielskiego, znajdziemy tu jednak kilka naprawdę świetnych filmików dla najmłodszych, np.

 świetna moim zdaniem The Big Pig Song! 🙂

 

 
 
 
 
To jednak wciąż nie wszystko – krótkie, zabawne wersje tradycyjnych fairy tales, też mogą przydać się na Waszych zajęciach, zobaczcie np.
 
The Story of Ten Little Pigs
 
 
 
 
 
 
Jack and the Green Sock
 
 
 
0 0 votes
Ranking
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Udostępnij ten artykuł

Kategorie

ODWIEDŹ MNIE

NEWSLETTER

Jeśli podobają Ci się moje pomysły, zapisz się do mojego newslettera i bądź na bieżąco!
Archiwa
0
Zostaw komentarzx