Tym razem o uczuciach. Rozmowę o tym jak się czujemy oraz pytanie „How are you” zaczynam od wprowadzenia pioseki Maple Leaf Learning:

Dzieciaki ją po prostu kochają, a ponieważ zaczyna się od słów „Hello, hello” śpiewamy ją obecnie na przywitanie w grupie 4-latków. Ponadto głodny rekin, jako ich ulubieniec, stał się tematem przewodnim wielu zajęć ;). Dzięki tej piosence opanowały pytanie „How are you today?”, które ćwiczymy także w grupie 5-latków. Dla starszych dzieci na rozwinięcie nieco słownictwa związanego z tym tematem polecam też piosenki Matta z www.dreamenglish.com oraz nieśmiertelną If you’re happy and you know it w wersji z www.supersimplelearning.com.

Piosenka Maple Leaf Learning jest jednak na tyle prosta, że poznają ją już 3-latki. Z nimi najpierw koncentruję się na wprowadzeniu postaci: Marty Moose i Sally Snail są już znani, ale dochodzi clown i shark. Potem uczymy się przeciwieństwa happy/sad (bardzo prostą warm up song dla 3-latków można pobrać też z www.dreamenglish.com).

Dodatkowo na kanale MLL na youtubie znajdziemy filmik dotyczący samopoczucia:

W ćwiczeniu słownictwa mogą pomóc nam takie np. maski. Ja swoje wykonałam z kartonika i przymocowałam do bambusowych pałeczek (do chińskiego jedzenia), ale możemy wykorzystać też papierowe talerzyki i np. większe patyczki po lodach :).

Dzieciom bardzo podoba się kiedy proszę by wybrali odpowiednią maskę i zaprezentowali swój nastrój lub gdy przykładam którąś z nich np. do szafki i pytam jak ona się dziś czuje ;).

 

Spróbuj tego na swoich zajęciach i bawcie się świetnie!

M.

5 1 vote
Ranking
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
N.
N.
9 lat temu

Te maski, które pokazałaś na facebooku są po prostu cudowne!

Ja bardzo lubię jeszcze piosenkę "Hello!" od SuperSimpleSongs.

Ania Witych
Ania Witych
3 lat temu

Rewelacyjny pomysł z maskami! Już się nie mogę doczekać jak się sprawdzi w praniu 🙂 Dzięki!!!

Udostępnij ten artykuł

Kategorie

ODWIEDŹ MNIE

NEWSLETTER

Jeśli podobają Ci się moje pomysły, zapisz się do mojego newslettera i bądź na bieżąco!
Archiwa
2
0
Zostaw komentarzx