Tym razem o uczuciach. Rozmowę o tym jak się czujemy oraz pytanie „How are you” zaczynam od wprowadzenia pioseki Maple Leaf Learning:

Dzieciaki ją po prostu kochają, a ponieważ zaczyna się od słów „Hello, hello” śpiewamy ją obecnie na przywitanie w grupie 4-latków. Ponadto głodny rekin, jako ich ulubieniec, stał się tematem przewodnim wielu zajęć ;). Dzięki tej piosence opanowały pytanie „How are you today?”, które ćwiczymy także w grupie 5-latków. Dla starszych dzieci na rozwinięcie nieco słownictwa związanego z tym tematem polecam też piosenki Matta z www.dreamenglish.com oraz nieśmiertelną If you’re happy and you know it w wersji z www.supersimplelearning.com.

Piosenka Maple Leaf Learning jest jednak na tyle prosta, że poznają ją już 3-latki. Z nimi najpierw koncentruję się na wprowadzeniu postaci: Marty Moose i Sally Snail są już znani, ale dochodzi clown i shark. Potem uczymy się przeciwieństwa happy/sad (bardzo prostą warm up song dla 3-latków można pobrać też z www.dreamenglish.com).

Dodatkowo na kanale MLL na youtubie znajdziemy filmik dotyczący samopoczucia:

W ćwiczeniu słownictwa mogą pomóc nam takie np. maski. Ja swoje wykonałam z kartonika i przymocowałam do bambusowych pałeczek (do chińskiego jedzenia), ale możemy wykorzystać też papierowe talerzyki i np. większe patyczki po lodach :).

Dzieciom bardzo podoba się kiedy proszę by wybrali odpowiednią maskę i zaprezentowali swój nastrój lub gdy przykładam którąś z nich np. do szafki i pytam jak ona się dziś czuje ;).

 

Spróbuj tego na swoich zajęciach i bawcie się świetnie!

M.

5 1 vote
Ranking
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
N.
10 lat temu

Te maski, które pokazałaś na facebooku są po prostu cudowne!

Ja bardzo lubię jeszcze piosenkę "Hello!" od SuperSimpleSongs.

Ania Witych
Ania Witych
4 lat temu

Rewelacyjny pomysł z maskami! Już się nie mogę doczekać jak się sprawdzi w praniu 🙂 Dzięki!!!

Udostępnij ten artykuł

Kategorie

ODWIEDŹ MNIE

NEWSLETTER

Jeśli podobają Ci się moje pomysły, zapisz się do mojego newslettera i bądź na bieżąco!
Archiwa
2
0
Zostaw komentarzx