Czyli ostatnio rozmawiamy o zawodach, które wykonują dorośli:

pilot – a pilot

policjant – a policeman (a policewoman)

lekarz – a doctor

strażak – a fireman

weterynarz – a vet

piłkarz – a football player

kucharz / piekarz – a cook / a baker

nauczyciel – a teacher

aktor – an actor

dentysta – a dentist

W zawiązku z tym, poza świetną piosenką Tessy, When I Grow Up (znajdziecie ją oczywiście na youtubie), którą poznaliśmy, postanowiłam wprowadzić również nową zabawę, o której pisałam kilka dni temu – YES/NO :). W jednym z przedszkoli mogłam wykorzystać dużą salę, w drugim było dość mało dzieci, więc przestrzeń nas dziś nie ograniczała :). Wyszło świetnie! Szczerze polecam tę zabawę wszystkim, nie tylko na zajęciach grupowych. Także ćwicząc z dzieckiem w domu możemy wykorzystać skakankę i proste napisy Yes i No, aby urozmaicić nieco odpowiadanie na pytania.

1. Podziel salę na 2 części (np. za pomocą skakanki) i rozłóż po jednej stronie kartkę z napisem YES, po drugiej – z napisem NO.

2. Najpierw w celu powtórki poznanych wcześniej słów zadawaj dzieciom pytania dotyczące przedstawianych flashcards, np. Is he a doctor? Is she a teacher? – zamiast udzielać odpowiedzi w prost, niech ustawią się po odpowiedniej stronie liny. To zadanie dla całej grupy, przy którym dzieci mają okazję się trochę poruszać.

3. Następnie poproś by wszyscy usiedli, a do odpowiedzi wyznaczaj np. po dwie osoby: Ania and Kuba stand up please. Tell me, would you like to be a teacher? – każda musi ustawić się po odpowiedniej stronie skakanki, w zależności od tego, co chce odpowiedzieć, a my mamy szansę czegoś się o nich dowiedzieć ;).

4. Poza tymi dotyczącymi tematu zajęć, można zadać też kilka prostych pytań, o ile tylko wprowadzaliśmy już kiedyś związane z nimi słownictwo, jak np. Is it sunny today? albo Are you hungry? – dobra zabawa gwarantowana! 🙂

0 0 votes
Ranking
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowy
Anonimowy
6 lat temu

Gdzie mogę znaleźć flashcards do zawodów, które wymieniłaś w tym poście?

Udostępnij ten artykuł

Kategorie

ODWIEDŹ MNIE

NEWSLETTER

Jeśli podobają Ci się moje pomysły, zapisz się do mojego newslettera i bądź na bieżąco!
Archiwa
1
0
Zostaw komentarzx