Przyszło mi do głowy jeszcze kilka zabaw, które możemy wykorzystać na zajęciach (zresztą nie tylko językowych), także nadrabiam i tym razem przedstawiam takie, dzięki którym możemy pobudzić trochę kreatywność dzieciaków, pomysłowość, poćwiczyć słownictwo, a nawet gramatykę ;).
PUSZKA SIMONA
Bardzo fajna zabawa, nawet dla najmłodszych. Do jej przeprowadzenia potrzebujemy pudełka lub puszki, w której możemy umieścić karty z obrazkami lub zadaniami dla dzieci. Nazwałam ją „puszką Simona”, bo jak wiemy bardzo często podczas zajęć z angielskiego, to właśnie Simon says co mamy robić ;). Dzieci siadają w kole i podają sobie po kolei puszkę. Każdy wyciąga z niej zadanie (zapisane wcześniej przez nauczyciela) i musi zaprezentować je reszcie grupy. Zadania mogą być bardzo proste, np. Jump three times, lub bardziej skomplikowane, to już zależy od wieku dzieciaków i poziomu, do którego mamy dostosować zabawę. Jeżeli nasi uczniowie jeszcze nie umieją czytać, możemy przygotować je w formie rebusów do rozwiązania, co będzie dodatkową atrakcją, czy też zwykłych obrazków:
GŁUCHY TELEFON
Zasad tej zabawy myślę, że nie muszę nawet specjalnie tłumaczyć, napiszę tylko, że fajnie sprawdza się już u 4-letnich dzieci, pod warunkiem, że dobrze poznały już wcześniej słowa, których zamierzamy użyć. Oczywiście może się zdarzyć, że podczas przekazywania sobie „hasła” coś zupełnie pokręcą, ale nie szkodzi, przecież chodzi tu o dobrą zabawę, duża dawka śmiechu mile widziana. Nie zapomnijmy tylko uświadomić tego dzieciom ;).
WHO AM I?
Zabawa dla trochę starszych dzieci, które poradzą sobie ze sformułowaniem prostych pytań. Każdemu uczestnikowi przyklejamy na plecy karteczkę z obrazkiem lub słowem określającym jakąś postać, rzecz, zwierzę – wszystko w zależności od tematu, do którego chcemy nawiązać. Jego zadaniem jest odgadnięcie co się na niej znajduje, „kim jest”, poprzez zadawanie reszcie pytań (oczywiście po angielsku), na które odpowiedzi mogą brzmieć tylko YES lub
NO, np. Am I a cat? Am I black? etc. Komu najszybciej uda się odgadnąć? 🙂

BALONOWE KALAMBURY
Żeby uatrakcyjnić nieco tradycyjną wersję tej zabawy, kartki z hasłami chowamy w balonach (ponownie mogą być to obrazki z nazwami zwierząt, zabawek czy innych przedmiotów, o których się uczyliśmy). Po kolei dzieci przebijają wybrane balony, z których wypadają hasła. Następnie każdy prezentuje swoje reszcie grupy we wcześniej ustalony sposób (pokazuje, rysuje, opisuje daną rzecz bez użycia jej nazwy). Wybierzmy kolorowe balony, przy okazji będziemy mogli poćwiczyć z dziećmi nazwy kolorów :).
Ta zabawa fajnie sprawdzi się też np. na przyjęciu urodzinowym, na którym bez balonów i tak się nie obejdzie :).

0 0 votes
Ranking
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Udostępnij ten artykuł

Kategorie

ODWIEDŹ MNIE

NEWSLETTER

Jeśli podobają Ci się moje pomysły, zapisz się do mojego newslettera i bądź na bieżąco!
Archiwa
0
Zostaw komentarzx