SZKOLENIA


Od listopada 2015 roku prowadzę warsztatowe szkolenia dla nauczycieli języków obcych, pracujących z dziećmi. Łącznie udział wzięło w nich już ponad 400 osób.

Oto opinie niektóych z nich:

Czy mogę polecić szkolenie z Marysią z Head Full of Ideas? Nie tylko polecić, ale zalecić jako MUST HAVE każdego lektora pracującego z dziećmi. Miałam okazję uczestniczyć w szkoleniu zamkniętym, zorganizowanym tylko dla lektorów mojej szkoły. Uczestniczyło w nim 10 osób i każda z nich była zachwycona. Bierzemy udział w wielu szkoleniach i rzadko zdarza się, aby wszystkim podobało się wszystko. Ale tym razem tak było! Wszystko było na 100%. Intensywne, zabawne, inspirujące, kreatywne 2,5h. POLECAM wszystkim!
Olga Prożalska - właścicielka Akademii KidsCompany


Uczestniczyłam w szkoleniu w Lublinie. Przejechałam 200 km, ale warto było! Organizacyjnie na 6+. A samo szkolenie, hmm... nie wiem kiedy sie zaczęło, a juz sie skończyło :). Super materiały, pomysły, sposób przekazania, nowe gry, piosenki - w samo sedno 🎯!
Anna


Head Full of Ideas zaraża! Zaraża nie tylko do pobierania materiałów, bo pobrać może każdy. Zaraża tak, że człowiek, pomimo braku czasu, wykończony po całym tygodniu pracy i opieki nad pierworodnym, wsiada w samochód i jedzie na szkolenie 80 km. Spóźnia się nawet, co Marysia kwituje "Mnie to nie przeszkadza, to ty straciłaś..." - tracimy nie śledząc po prostu... ;)
Agnieszka

Szkolenie w ramach warsztatów Exciting Teaching w WarszawieCo jest celem moich szkoleń?


Od ponad 8 lat uczę dzieci angielskiego w grupach przedszkolnych. Mimo, że początki nie były łatwe, dziś dokładnie wiem jak chcę, by wyglądały moje zajęcia. Dobrze, a nawet bardzo dobrze znam się na tym, co robię i jak pracuję. Jednak, jak wiadomo, sytuacje w których dzieci uczą się angielskiego są różne - mogą uczyć się w przedszkolu, w większych lub mniejszych grupach, w trybie bardziej lub mniej instensywnym (w zależności od liczby godzin w tygodniu), mogą uczyć się poza przedszkolem, na zajęciach popołudniowych, też w zróżnicowanych warunkach. Dlatego moim celem nie jest powiedzenie Ci jak masz pracować. Podczas szkoleń opowiadam o tym, jak wygląda moja praca, co sprawdza się na moich zajęciach oraz podpowiadam jak można zorganizować swoją pracę. Mam nadzieję, że to wszystko zainspiruje Cię do wprowadzania podobnych rozwiązań, ale skrojonych na miarę możliwości Twoich uczniów i Twoich własnych potrzeb.
Co daje mi i co, mam nadzieję, da Tobie udział w moim szkoleniu?


Dla mnie szkolenia to przede wszystkim możlwość spotkania z innymi osobami - nauczycielami/lektorami, zajmującymi się na co dzień tym samym, co ja, z którymi mogę nie tylko podzielić, ale także wymienić się pomysłami. To bardzo cenne doświadczenie, które daje mi ogromną motywację i inspirację do dalszych działań. Mam nadzieję, że będziesz mieć dokładnie takie samo odczucie :).Proponowane szkolenia:


 "Gry i zabawy językowe dla dzieci" - ok. 3,5-godzinne* szkolenie poświęcone konkretnym pomysłom na gry i zabawy, które wykorzystuję podczas własnych zajęć (w ramach przywitania czy rozgrzewki, wprowadzania oraz ćwiczenia słownictwa, na rozruszanie, w celu wyciszenia lub zachęcenia uczniów do mówienia)

Prezentowane gry i zabawy są mojego autorstwa lub są modyfikacjami znanych i lubianych gier takich, jak memory czy BINGO. Propozycje dopasowane są do danego momentu w roku (na wiosnę prezentuję zabawy o tematyce wiosennej, przed Świętami Bożego Narodzenia - pomysły na gry i zabawy świąteczne itd.) Szkolenie ma na celu przede wszystkim zainspirowanie nauczycieli do wymyślania lub przerabiania gier/zabaw na własne potrzeby :).

 "Jak pracować z dziećmi (i przy okazji samemu dobrze się bawić) - szkolenie dla początkujących nauczycieli" - ok. 4-godzinne* szkolenie dla początkujących nauczycieli języków obcych praujących z dziećmi, podczas którego bliżej przyglądamy się metodom, techinikom pracy z najmłodszymi oraz poszczególnym fazom zajęć.

Podczas szkolenia uczestnicy otrzymują przykładowy scenariusz zajęć, który omawiamy krok po kroku.

"Songs & stories" - ok. 5-godzinne* szkolenie zarówno dla początkujących, jak i uczących już od jakiegoś czasu nauczycieli języka angielskiego, podczas którego przedstawiam konkretne propozycje piosenek oraz historyjek do wykorzystania na zajęciach w różnych grupach wiekowych, od 2- po 5-laki, wraz z zabawami, dodatkowymi materiałami i pomysłami na lekcje.

 Warsztaty prowadzone w ramach Exciting Teaching - więcej na ten temat przeczytasz TU.


* W czas szkolenia wliczone są przerwy(⬇ KLIK )Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej lub masz pytanie, napisz:

przedszkolenia@gmail.com
27 komentarzy:

 1. Marysia a kiedy będziesz w krk bo chciałabym zdążyć się zapisać a to nie takie łatwe:-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a w Bydgoszczy? :)))

   Usuń
  2. Wszystkie informacje na temat planowanych w tym roku szkolnym szkoleń można znaleźć w harmonogramie dostepnym powyżej :)

   Usuń
 2. Czy każdy uczestnik otrzyma potwierdzenie udziału w szkoleniu ?

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy istnieje szansa na szkolenie online? Pochodzę z małej miejscowości, średnio u mnie z wolnym czasem...

  OdpowiedzUsuń
 4. Też chciałam zapytać o szkolenie online właśnie - Magda .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na razie nie planuję szkoleń online... Przyznam, że to, co dla mnie bardzo cenne podczas spotkań z nauczycielami to właśnie kontakt "na żywo", wymiana doświadczeń i nawiązywanie fajnych relacji. Na razie zatem skupiam się na normalnych szkoleniach, ale tym online NIE mówię stanowczo "NIE". Pożyjemy, zobaczymy :)

   Pozdrawiam!

   Usuń
 5. Proponuję z najbliższych szkoleń zrobić jakiś live stream :D To będzie wtedy szkolenie online ;) (do przemyślenia)

  OdpowiedzUsuń
 6. Czy jest mozliwosc faktury Vat za szkolenie?

  OdpowiedzUsuń
 7. Jaki jest adres szkolenia w Poznaniu, 16.04.2016 ??? BO nie zapisałam sobie :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spokojnie, wszystkie informacje dotrą do Was drogą mailową zapewne jutro, najpóźniej w piątek :)

   Usuń
 8. Witam Marysiu. Od pewnego czasu jestem fanką Twojego blogu. Chciałabym pojechać na szkolenie do Wrocławia? Ile kosztuje i czy mogę się zapisać indywidualnie?

  OdpowiedzUsuń
 9. Witam ponownie Marysiu :) Czy mogłabym otrzymać szczegółowe dotyczące tego szkolenia we Wrocławiu, ja mieszkam ok 1,5h od Wrocławia i bardzo bym chciała się wybrać na to szkolenie. mój mail: kasik1002@wp.pl pozdrawiam. kasia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kasiu najpóźniej w weekend pojawią się tutaj wszelkie niezbędne informacje, a 25.07 ruszają zapisy. Póki co więcej można dowiedzieć się tu: https://www.facebook.com/events/1761117914177419/

   Usuń
 10. Witam serdecznie,
  a kiedy szkolenie w Warszawie?
  Pozdrawiam.Paulina

  OdpowiedzUsuń
 11. I spóźniłam się, nie było mnie tu kiedy ruszyły zapisy :(((( to jakaś masakra, wysłałam maila z prośbą żeby mnie gdzieś "wcisnąć" na to szkolenie we Wrocławiu, mogę siedzieć na podłodze....

  OdpowiedzUsuń
 12. Zapisałam się jakieś 5 dni później i już byłam na liście rezerwowych, da się coś zrobić?????? Mega mi zależy...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kasiu na liście rezerwowej znajduje się 10 osób. Nie byloby z mojej strony fair w stosunku do nich, gdybym przyjęła Ciebie, a pozostałych nie. Niestety sala, w której odbywać się będzie szkolenie nie jest na tyle duża, bym mogła przyjąć jeszcze więcej osób, ale poczekaj proszę do 16.08. Wtedy okaże się czy i ile miejsc się zwolni.

   Pozdrawiam serdecznie!

   Usuń
  2. Witam serdecznie,
   a kiedy szkolenie w Warszawie?
   Pozdrawiam.Paulina

   Usuń
  3. Jak tylko będzie takowe w planach, będę od razu dawać znać. Ale do tej pory najwięcej moich szkoleń odbyło się w Warszawie, a na liście "oczekujących" mam też kilka innych miast. Niestety szkolenia mogą się odbywać tylko w weekendy, bo w tygodniu pracuję na cały etat :).

   Usuń
  4. Koleżanka była na tym szkoleniu. Mówiła mi, że było fantastycznie. Świetna organizacja, miła atmosfera itp.

   Usuń
  5. Ogromnie się cieszę! Jak tylko mój Szkrab trochę podrośnie na pewno wrócę do prowadzenia szkoleń. Pozdrawiam

   Usuń