PRZYDATNE LINKI


W tym miejscu zebrałam strony, które każdy nauczyciel pracujący z dziećmi obowiązkowo znać powinien. Właściwie jeżeli odwiedzisz te kilka miejsc nie powinnaś/powinieneś mieć już więcej problemów z przygotowaniem się do zajęć ;).


supersimplelearning.com - strona niezbędna każdemu nauczycielowi pracującemu z dziećmi w wieku przedszkolnym! Zawiera spis wszystkich tekstów powszechnie znanych Super Simple Songs oraz propozycje aktywności z nimi związanych. Dodatkowo na stronie www.supersimplelearning/resource-center/ znajdziecie materiały przygotowane przez Autorów, dopasowane do każdej z piosenek (flashcards, worksheets i dużo więcej).


kizclub.com - strona z niezliczonymi materiałami gotowymi do wydruku. Znajdziecie na niej tematyczne flashcards, worksheets, propozycje prostych craftów oraz rekwizyty (postacie bohaterów i inne elementy niezbędne do opowiedzenia/odegrania historii) przygotowane w oparciu o popularne bajki i opowiadania.


kids-pages.com - "kopalnia" materiałów na zajęcia z dziećmi. Zawiera darmowe, pogrupowane tematycznie flashcards, worksheets, colouring pages i wiele innych.


sparklebox.co.uk - darmowe materiały na każdy temat. Dla młodszych i nieco starszych uczniów.twinkl.co.uk - rozmaite materiały, nie tylko do nauki angielskiego (niektóre dostępne także po francusku, hiszpańsku, a nawet po polsku). Część darmowa, dostępna po zalogowaniu.mrprintables.com - strona dla miłośników rzeczy ładnych. Nie jest aż tak, jak poprzedniczki przepełniona materiałami przeznaczonymi akurat do nauki języka, niemniej jednak znajdziecie tam kilka godnych uwagi "perełek" (szczególnie polecam zakładki "LEARN" i "ACTIVITIES").


kiboomukidssongs.com - kolejna "kopalnia", tym razem z piosenkami dla dzieci. Część z nich znajdziecie na kanale Kiboomu Kids Songs na youtube'ie, pozostałe możecie kupić w sklepie iTunes lub na Amazonie. Jednak nawet jeżeli nie planujecie zakupów, warto odwiedzić stronę w poszukiwaniu inspiracji.


mondedespetits.fr - na koniec porcja inspiracji francuskojęzycznych. Poza piosenkami (które niestety do najbardziej udanych nie należą) znajdziecie tam propozycje gier, zabaw i materiałów dla najmłodszych.


Koniecznie odwiedźcie też blogi i strony moich Koleżanek i Kolegów po fachu :)


6 komentarzy:

 1. Świetna strona Marysiu!

  Znalazłem ją wczoraj i nie mogę się oderwać od komputera. Mam jedno pytanie. Czy mogłabyś napisać post o tym z jakich narzędzi korzystasz przy tworzeniu materiałów?

  pozdrawiam,
  Robert

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję. Na blogu jest serią wpisów, a właściwie tutoriali poświęconych programowi, w którym wszystko robię - zapraszam do zakładki "CYKLE" >> "tutoriale" :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetna strona często z niej korzystam moje dzieciaczki uwielbiają zajęcia tutaj proponowane. Może jest coś podobnego tylko dla nauczycieli niemieckiego szukam dla koleżanki jakiś podpowiedzi:))))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :) niemieckiego niestety nie znam, ale trochę materiałów się pojawiło w tym języku lub takich uniwersalnych - do wykorzystania na dowolnych zajęciach. Wiele zabaw można zaadaptować na potrzeby swoich zajęć właściwie w każdym języku :)

   Usuń
 4. Dziękuję za tą genialną stronę. Jestem początkującym nauczycielem i póki co lekko zjada mnie stres, więc taka ściągawka jest dla mnie wybawieniem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Super! Cieszę się :) teraz jeszcze więcej ciekawych stron, chyba przyda się mały update ;)

   Usuń