Gry, zabawy i pomysły na...


To cykl, w ramach którego powstają posty kompleksowo podsumowyjące dany temat. Znajdziecie w nich propozycje piosenek, gier czy zabaw do wykorzystania na zajęciach z dziećmi w różnym wieku. Zbieram tam wszystkie pomysły oraz materiały, którymi mogę się z Wami w danym temacie podzielić. Do tej pory pojawiły się:


WIELKANOC

UBRANIA


ARCTIC ANIMALS

FAMILY

COLOURS


Zajrzyj też do archiwalnych wpisów z bloga (jeszcze z czasów jego starej nazwy :)) poświęconych tematom dotyczącym różnych zwierząt:


A także do wpisów z cyklu "Gry i zabawy, które ZAWSZE sprawdzają się na moich zajęciach":3 komentarze:

 1. Czy mogłabyś polecić jakieś zabawy w kole? Zależy mi na zabawach, które będą pasowały do dzieci w wieku od 3 do 6 lat, ponieważ jest parę momentów w ciągu dnia kiedy dzieci muszą zebrać się razem i zależy nam na spokojnej zabawie w kole, bez szaleństw ;) Oczywiście bawią się po polsku, ale i czasem też po angielsku. Przerobiłam parę polskich zabaw np. "wpadłem do studni" na "I fell into the well". Ale chciałabym wprowadzić coś nowego i wyczerpały mi się pomysły.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie w takich sytuacjach (luźne zabawy, poza zajęciami) fajnie sprawdzają się: głuchy telefon, what's missing? poprzedzone zabawą "find and bring me"- najpierw proszę dzieci o znalezienie i przyniesienie jakichś przedmiotów, które znajdują się akurat w najbliższym otoczeniu, potem bawimy się w typowe "What's missing?" (najłatwiej z kolorami, ale wszystko zależy od grupy i jej poziomu zaawansowania ;)); często gramy też w "Who took the cookie?" lub BINGO :)

   Usuń
 2. A inne zabawy dla całej grupy?

  OdpowiedzUsuń