ABC nauczycielskiej dokumentacji


To cykl wpisów, które mają za zadanie ułatwić Wam, lub przynajmniej podpowiedzieć jak zabrać się za opracowywanie nauczycielskiej dokumentacji. Znajdziecie w nich nie tylko garść praktycznych wskazówek i porad, ale też gotowe do przerobienia na własne potrzeby wzory dokumentów takich, jak rozkład materiału czy plan miesięczny. Dodatkowo, zapraszam do zapoznania się z resztą wpisów z kategorii "Porady" :).

#1 

#2


4 komentarze:

 1. Wow, super zestawienie! Na pewno będę korzystać przy tworzeniu dokumentacji. Czy podpowiesz jeszcze, jakie tematy przykładowo wpisujesz? Ja mam wciąż z tym problem.

  OdpowiedzUsuń
 2. Cześć!

  Jeden z ciekawszych (oraz merytorycznie cennych) blgoów, jakie do tej pory widziałem w sieci! Gratulacje!

  Swoją drogą, ja uczę (indywidualnie) 1 x w tygodniu(45min) 6,5 latka (teraz będzie 7,5 w roku 2017-18) i muszę naprawdę nieźle się napocić, aby go zainteresować. Serio, praca w grupie jest łatwiejsza w tym wieku.

  Droga Marysiu, czy mogłabyś jakoś doradzić, jaki content zaplanować, podręcznikowo/metodycznie do tego podejść? Dzięki ogromne za wskazówki!
  PS napisz też kiedy najbliższe szkolenia. Chętnie bym się wybrał :)

  Michał

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cześć. Dziękuję za miłe słowa pod adresem bloga! :)

   Jeżeli chodzi o zajęcia indywidualne, to ja zawsze opieram swoje o różnego rodzaju gry (jest ich cała masa dostępnych na blogach, ale korzystam także z gotowych kupnych, jak np. super BINGO Granny), zajęcia rozpoczynamy od powtórki (ewentualnie wprowadzenia) jakiegoś słownictwa, zagadnienia, a potem utrwalamy i ćwiczymy, grając. Na koniec daję karty pracy, ale jest to naprawdę sama końcówka lekcji. Z podręcznika nie korzystam, można się o takowy oprzeć, zasugerować układem tematów, rozkładem materiału, ale niekoniecznie realizować w całości, chyba że Twój uczeń lubi zadania strice podręcznikowe (bywa i tak :)).

   O planach szkoleniowych w pierwszej kolejności będę informować zapewne na Fb, także zapraszam do śledzenia Head Full of Ideas :).

   Usuń