Do druku: Personal hygiene - daily routine flashcards

czwartek, 19 stycznia 2017 09:00


Ostatnio pytałam w mojej facebookowej grupie "Głowa Pełna Pomysłów" o to jakich materiałów (z jakiego działu) Wam brakuje (= ciężko znaleźć je w internecie). Jedną z odpowiedzi były "czynności". Dziś mam dla Was zestaw flashcards prezentujących te związane z higieną osobistą, co mam nadzieję choć trochę zmieni Wasz pogląd na kwestię braków ;). Na razie w języku angielskim. Enjoy!


5 najlepszych pomysłów na zabawy dla 2-latków

sobota, 14 stycznia 2017 09:00


Witajcie! Dziś ruszamy z akcją "High 5! Przybij piątkę z blogującymi anglistkami", w ramach której pojawiły się właśnie wpisy na aż 12 blogach edukacyjnych poświęconych językowy angielskiemu. Na każdym z nich przeczytacie o 5 zabawach i/lub grach, które najlepiej zdaniem autorek sprawdzają się na zajęciach językowych w wybranej grupie wiekowej, od 2-latków po dorosłych, na zajęciach indywidualnych czy z własnym dzieckiem w domu. Ja, specjalnie dla Was (często ostatnio o to pytacie), wybrałam 2-latki i dziś przedstawiam Wam moją subiektywną listę TOP 5 plus kilka wskazówek przydatnych w pracy z najmłodszymi. Zapraszam!


10 fajnych zimowych pomysłów z Pinterest

wtorek, 10 stycznia 2017 08:00


Zima, zima, zima... u mnie za oknem zima w pełnej okazałości! (A u Was?) Z tej okazji przygotowałam dla Was wpis z zimowymi inspiracjami prosto z Pinterest. Mówiłam już nie raz, że to niezastąpione źródło inspiracji i dziś Wam to udowodnię! Oto 10 prostych, ale jakże genialnych pomysłów do wykorzystania na zajęciach z dziećmi w różnym wieku ;). Enjoy!


Gry, zabawy i pomysły na zajęcia o tematyce FAMILY

niedziela, 8 stycznia 2017 16:00


Za sprawą Dni Babci i Dziadka temat "rodziny" często przewija się podczas styczniowych zajęć. Dziś mam dla Was nowe materiały (w 4 wersjach językowych!) + zestaw subiektywnie najlepszych pomysłów do wykorzystania przy okazji wprowadzania tego tematu :).


POGODA: karty obrazkowe w języku niemieckim + plansze do gry w BINGO

czwartek, 5 stycznia 2017 08:00


Ostatnio pojawiły się karty obrazkowe w j. angielskim, francuskim i hiszpańskim. Dziś mam dla Was dodatkowo uniwersalne (do wykorzystania na zajęciach w dowolnym języku) plansze do gry w BINGO, które idealnie zgrają się z tamtymi flashcards i... dodatkowy zestaw kart - tym razem w j. niemieckim. Zapraszam! :)


POGODA: karty obrazkowe w 3 językach

poniedziałek, 2 stycznia 2017 17:00


Witajcie w nowym roku! Często pytacie mnie o karty obrazkowe z pogodą, zwłaszcza po zajrzeniu do wpisu z propozycjami gier i zabaw na zajęcia o tej temayce. Część z Was kojarzy też moje karty obrazkowe do zabawy Weather Dance, którą prezentowałam z uporem maniaka na większości szoleń. Muszę Wam się do czegoś przyznać - tych kart nie ma na blogu, ponieważ ja sama nie wiem gdzie są ;). Powinny być zapisane na dysku, ale po przejrzeniu wszystkich folderów wciąż nie udało mi się ich odnaleźć. Dlatego w ramach noworocznych postanowień, przygotowałam nowe. I to w aż 3 językach!