Halloween last minute

czwartek, 26 października 2017 09:00


Halloween tuż, tuż. Jeżeli planujecie lekcję o tej tematyce, a jeszcze wciąż szukacie czegoś ciekawego, mam dla Was darmową grę planszową i kilka innych ciekawych propozycji na Halloween (last minute) :). Zapraszam!

Dynie, duchy, nietoperze, pająki i... czarownice! Czym byłoby bez nich Halloween? Nie muszą być wcale straszne, wręcz przeciwnie! Mogą być tak sympatyczne, jak czarownice z gry Spiderweb autorstwa Magdy Cwojdzińskiej, którą znajdziecie w bieżącym numerze magazynu "Get Creative" oraz dziś pobierzecie stąd za darmo :).


Plansze możecie wydrukować w formacie A3, a do tego zrobić samodzielnie także pionki - wszystko pobierzecie klikając w link >> POBIERZ.

Jak zagrać, dowiecie się oczywiście z "Get Creative":


Jeszcze więcej takich super materiałów znajdziecie w dwumiesięczniku! Dla tych z Was, którzy już go zaprenumerowali mam świetną wiadomość - najnowszy numer jest już w drodze do Was. A tych z Was, którzy jeszcze tego nie zrobili, ale chcieliby, zapraszam tu: http://bit.ly/2g6T2Il :).


Wracajać jednak do Halloween, przebrać się za czarownicę też nie jest specjalnie trudno (kto planuje? :)) Do tego, jeden z elementów "czarownicowego" stroju może okazać się wyjątkowo przydatną pomoca dydaktyczną! :)

Jeżeli nie macie na stanie kapelusza czarownicy, możecie sami zrobić go w łatwy sposób - koniecznie zajrzyjcie na Pinterest w poszukiwaniu inspiracji!

żródło: Pinterest
Z kapelusza czarownicy uczniowie mogą losować zadania, karty obrazkowe, które będą nazywać czy tytuły piosenek, które będą mieli zaśpiewać - tu także mam dla Was kilka propozycji z czarownicami w rolach głownych - znacie? :)

1. Wicked Wendy2. Witch's Stew3. Witch Song 4. A na koniec Ten Little Witches, do której "odegrania" też przydać się moga pionki-czarownice, które założyć możecie na palce :)

Happy Halloween!!!
3 komentarze:

 1. Ooo, jaka niespodzianka! Mam nadzieję, że gra przypadnie do gustu Waszym uczniom! :) Polecam GetCreative wszystkim lubiącym kreatywne zabawy nauczycielom! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. O zajęcia z takiego tematu to raczej pytać rodziców bo nie wszyscy życzą sobie by takie zajęcia miały miejsce w przedszkolu, a już nawet w szkole coraz mniej zainteresowania ta tematyką. Jest tyle pieknych tematów, że szkoda czasu na szkarady i do tego pochodzące z innych krajow i tradycji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jako nauczyciel angielskiego masz prawo wprowadzić zajęcia dotyczące elementów historii czy też kultury kraju. Halloween jak najbardziej się zalicza. Nikt nie mówi o imprezie Halloween ę przedszkolu ale zajecia-Tak.

   Usuń