Znajdź ukryte hasło, czyli pomysł na lekcję dla nieco starszych uczniów

niedziela, 23 lipca 2017 14:20


Pamiętacie świąteczne i wiosenne kodowanie? Te pomysły bardzo Wam się spodobały. Przyznam, że przygotowanie tamtych materiałów było dość czasochłonne, jednak sama idea odczytywania zakodowanych haseł to był strzał w 10! Dlatego dziś przedstawiam Wam nowy pomysł z odszukiwaniem ukrytych haseł, który może fajnie sprawdzić się na powakacyjnych zajęciach z nieco starszymi uczniami (którzy już potrafią czytać). Koniecznie dajcie znać, jak wrażenia. Zapraszam!

Przygotowane przeze mnie materiały możecie wykorzystać do powtórki słownictwa oraz zwrotów i wyrażen z dowolnego działu. Ja udostępniam Wam moje przykładowe materiały, żebyście mogli zobaczyć o co dokładnie chodzi, ale śmiało możecie przerobić je na własne potrzeby.

Dzięki moim materiałom uczniowie mogą powtórzyć kolory oraz wyrażenia związane z codziennymi czynnościami dotyczącymi higieny.


Co będzie potrzebne?

* Po pierwsze: karty z pytaniami (tu wybór należy do Was, ja postawiłam na coś prostego - pytania dotyczące kolorów), na których znajdą się również kwadraciki (lub inne kształty - te jednak najłatwiej wyciąć, jeżeli będziecie mieli taką chęć) ułożone w kilka kolumn:

* Po drugie: karty z odpowiedziami na te pytania, z dokładnie takim samym układem kwadracików

* Po trzecie: karty obrazkowe do wybranego tematu


1. W kwadraciki na kartach z odpowiedziami wpisujecie litery, które potrzebne będą do utworzenia wybranych przez Was haseł:


2. Z kolei na kartach z pytaniami zakolorowujecie lub wycinacie wybrane kwadraciki... 


...tak, by po nałożeniu karty z pytaniem na kartę z poprawną odpowiedzią lub dopasowaniu obydwóch pojawiło się odpowiednie hasło:
3. Wręczacie uczniom materiały, prosicie by odnaleźli odpowiedzi, a następnie ukryte hasła, które na koniec dopasują do odpowiednich flashcards. I voilà! Powtórkowe zajęcia gotowe ;). Co Wy na to?

Jeżeli pomysł Wam się podoba i chcecie pobrać materiały, klikajcie w link poniżej! A może macie ochotę na więcej? :)


Zobacz też: Personal hygiene - daily routine BINGO

* * *

A na koniec mam dla Ciebie jeszcze jedną wiadomość. Wiesz, że bloga prowadzę już od 4 lat? Staram się to robić systematycznie i najlepiej, jak potrafię. Wiem, że to doceniasz, ale będzie mi bardzo miło, jeżeli zostawisz po sobie jakiś ślad. Wierz mi, KAŻDY bloger bez względu na to, czy bloguje rok, 2 czy 12 lat czeka na komentarze pod swoimi postami :).
9 komentarzy:

 1. Fajny pomysł!

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo pomysłowe. Nawet super. Ale szerze mówiąc nie umiem odczytać hasła z przykładu. Ani z białych ani z pomarańczowych okienek.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ponieważ mowa o daily routines do każdego hasła w domyśle dodałam "every day", dlatego mamy "I brush my teeth". W tym konkretnym przypadku można ustalić hasła w bezokoliczniku lub w trybie rozkazującym równie dobrze, tak jak na kartach z mojego archiwalnego wpisu. Lub stworzyć zupełnie nowe, do dowolnego tematu.

   Usuń
 3. Hej! Od kiedy odkryłam Twojego bloga, o wiele łatwiej prowadzi mi się zajęcia w przedszkolu, tym bardziej, że jestem początkująca :)
  Super pomysły, piękna grafika! Życzę kolejnych owocnych wpisów i wieeelu pomysłów :) Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo dziękuję.Teraz widzę a nie widziałam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak zwykle dzięki, wielkie dzięki!

  OdpowiedzUsuń