Spring coding, czyli wiosenne kodowanie

piątek, 21 kwietnia 2017 17:00


Pamiętacie świąteczne kodowanie? Ten pomysł bardzo Wam się spodobał. Tak bardzo, że trafił na oficjalną listę najlepszych pomysłów z HFoI :). Dziś mam dla Was kolejną, tym razem wiosenną odsłonę kodowania. Enjoy!


Co będzie potrzebne do zabawy?

1. Stworzony przeze mnie wiosenny alfabet:2. oraz zakodowane hasła:

Wraz z uczniami możecie pobawić się w wiosenne odkodowywanie i kodowanie! Uczniowie, którzy będą umieli nazwać każdą z grafik występujących w alfabecie mogą tworzyć własne hasła, dla siebie nawzajem lub dla nauczyciela. Ten pomysł sprawdzi się zarówno na zajęciach grupowych, jak i indywidualnych i będzie fajnym podsumowaniem wiosennych lekcji.


✿ ✿ 

Na koniec mam dla Ciebie jeszcze jedną wiadomość :). Wiesz, że bloga prowadzę już od 4 lat? Staram się to robić systematycznie i najlepiej, jak potrafię. Wiem, że to doceniasz, ale będzie mi bardzo miło, jeżeli zostawisz po sobie jakiś ślad. Wierz mi, KAŻDY bloger bez względu na to, czy bloguje rok, 2 czy 12 lat czeka na komentarze pod swoimi postami :).
16 komentarzy:

 1. Marysiu! Moi uczniowie pokochali Christmas coding, a teraz dostaną kolejną dawkę tej wspaniałej zabawy! Dziękuję w imieniu moich uczniów i swoim <3
  A z okazji 4. urodzin HFoI, życzę Ci dalszej wytrwałości w prowadzeniu bloga oraz jeszcze większej liczby czytelników, których tak bardzo inspirujesz do działania ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jest Pani moja inspiracja :) Dziekuje za cudne pomysly na zajecia !!! 😎🤓

  OdpowiedzUsuń
 3. Podziwiam i dziękuję za kolejny już pomysł:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Robię z uczniami 'My spring book', więc będą mieli kolejne strony książki. :) Dziękuję!

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam Pani blog, profil na fb, jest Pani dla mnie meega inspiracją! Dziękuje!

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak zwykle fantastyczny pomysł. Wiedziałem, że zaglądając na bloga znajdę kolejne fascynujące materiały. Uszanowanko :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Trafiłam na Twój blog niedawno, wracając do pracy po przerwie na "urlop" macierzyński �� Aż mi się wierzyć nie chce, że są ludzie, którzy w dzisiejszych czasach chcą coś dawac, za darmo �� Zamiast wciskać i wyciągać �� Jesteś wielka, dziękuję �� Dzięki Tobie moje zajęcia mają szansę wejść w zupełnie nowy wymiar i jestem przekonana,że wszyscy na tym zyskamy - i ja i moi uczniowie �� Ogromniaste dzięki �� I powodzenia w nowej roli ��

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie wiem jak bym dała radę prowadzić zajęcia bez tego bloga :D jest genialny

  OdpowiedzUsuń
 9. Czy te zabawy można robić z dzieckiem w domu? :)Jestem tu pierwszy raz :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Czy to normalne, że robiąc te rebusy, cieszę się jak dziecko ? ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Dziękuję bardzo, wspaniały pomysł :)

  OdpowiedzUsuń
 12. I już wiem zakodujemy dni tygodnia :) a właśnie myślałam jak ich sprytnie zachęcić do nauki, jesteś wielka Marysiu :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Właśnie drukuję na jutrzejsze zajęcia :) Wersja świąteczna była hitem, więc ta też się na pewno sprawdzi :D

  OdpowiedzUsuń