Get creative! - nowy magazyn dla anglistów

poniedziałek, 27 lutego 2017 17:00

magazyn, czsopismo, gazeta, dla nauczycieli, anglistów, angielski, dla dzieci, Get creative, pomysły, inspiracje

Już z niecierpliwością czekam na jutrzejszy dzień i kolejną edycję akcji "High 5!" (mam nadzieję, że Wy też). Ale dziś przychodzę do Was z jeszcze jedną dobrą wiadomością: przedstawiam Wam Get creative! - nowy magazyn stworzony specjalnie z myślą o anglistach pracujących z dziećmi.

Kojarzycie czasopismo "Inspiracje Nauczanki", do którego miałam okazję pisać artykuły, scenariusze i tworzyć materiały dydaktyczne? Znajduje się tam dział poświęcony właśnie zajęciom z języka angielskiego, dla zerówek i klas 1-3. Teraz twórcy magazynu postanowili pójść o krok dalej i zaproponować nauczycielom anglistom jeszcze więcej :).

Get creative! to nowy dwumiesięcznik, który pełen będzie inspiracji i metodycznych porad, ale także gotowych pomysłów na zajęcia, przedstawienia czy wykonywane samodzielnie pomoce dydaktyczne.

I tu kolejna świetna wiadomość - ten magazyn przeznaczony jest nie tylko dla nauczycieli uczących w pierwszych klasach podstawówki, ale także w przedszkolu :).

Znajdziemy w nim następujące działy: Get inspired!

Dział z gotowymi pomysłami na wyjątkowe zajęcia w przedszkolu oraz klasach 1-3
. Każda przedstawiona w czasopiśmie inspiracja zawierać będzie pomysł na zabawę edukacyjną, gotowy scenariusz zajęć z jej wykorzystaniem, spis pomocy dydaktycznych, piosenek, zakres przerabianego słownictwa oraz dodatkowe materiały do wycięcia i wykorzystania na zajęciach. Jeżeli mieliście w rękach "Inspiracje Nauczanki", to mniej więcej wiecie, jak to wygląda :).


☼ You can do it!

Dział z poradami i wskazówkami metodycznymi, dotyczącymi pracy z dziećmi, hospitacji, programu nauczania i wielu innych aspektów pracy nauczyciela.


☼ Storytelling is fun

Dział, który mi osobiście najbardziej sie podoba - pomysły na wykorzystanie klasycznych opowiadań oraz znanych dzieł literatury dziecięcej, ale także autorskich bajek i opowiadań. Do każdej propozycji dołączane będą gotowe do wykorzystania na zajęciach materiały, takie jak np. kukiełki przedstawiające bohaterów opowiadania, gotowe do złożenia elementy scenografii itp.


☼ Kids on stage

Dział ze scenariuszami przedstawień oraz propozycjami wprowadzania elementów dramy podczas codziennych zajęć.


☼ Culture, please

Pomysły na zajęcia kulturowe zarówno w szkole, jak i w przedszkolu połączone ze świetną zabawą, taką jak np. tworzenie owocowych budowli przedstawiających najbardziej znane budynki Londynu.


☼ Make it for free!

Jak wiadomo, nauczyciele pracujący z najmłodszymi sa mistrzami w tworzeniu czegoś z niczego :). Ten dział zainspiruje Was do wykorzystywania tego, co i tak już macie (lub w łatwy sposób możecie zdobyć) i zaoszczędzenia dzięki własnym bezkosztowym pomocom dydaktycznym.


☼ No time for flashcards

Czyli pomysły na zajęcia bez "makulatury". Wszyscy kochamy flashcards, ale czasem warto odłożyć je na bok i zaproponować uczniom naukę z wykorzystaniem tego, co na co dzień ich otacza.


☼ Hi Tech!

Czyli nowe technologie w nauczaniu. W tym dziale znajdziecie konkretne porpozycje ich wykorzystania. Sama jestem go bardzo ciekawa.Podsumowując, każdy numer to:


* Pomysły na kompletne zajęcia dostosowane do możliwości dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym

* Wskazówki przygotowania własnych, bezkosztowych pomocy dydaktycznych

* Gotowe materiały dodatkowe wspomagające naukę języka

* Materiały metodyczne wspomagające warsztat nauczyciela


* * * 

Tak, jak w przypadku "Inspiracji Nauczanki" wykupić można także dostęp do strefy PREMIUM, w której znajdować się będą:

* Gotowe materiały do druku

* Kreatory własnych pomocy dydaktycznych (kart do gry, plansz itp.)

Podkłady muzyczne do piosenek i przedstawień

* Link party, czyli co w trawie, a raczej Internecie :) piszczy:

- przydatne linki
- informacje o warsztatach, szkoleniach i wydarzeniach dla anglistów
- kupony zniżkowe do sklepów internetowych


Co myślicie? Zapowiada się obiecująco! Chcecie wiedzieć więcej? Odwiedźcie stronę Get creative (KLIK)! :)
10 komentarzy:

 1. Zapowiada sie super! Tytuły tych działów wydają sie bardzo interesujące! Storytelling is fun! CULTURE please czy Kids on stage na pewno zrobią furorę! Extra!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ooo jak miło, że tak mówisz, bo to mój skromny jak na razie udział - wymyślenie tytułów właśnie ;)

   Usuń
 2. "You can do it!" i "Culture, please" - idealnie! Coś, czego potrzebuję! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Marysiu, a czy myślisz, że dla nauczycieli innych języków pismo też okaże się przydatne? Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W czasopiśmie będą pojawiać się artykuły dotyczące ogólnie pracy z dziećmi czy pracy nauczyciela - porady i wskazówki metodyczne, pomysły na różnego rodzaju pomoce, propozycje wykorzystywania nowych technologii na zajęciach itp. - te jak najbardziej mogą okazać się przydatne dla nauczycieli różnych języków, ale także takie z konkretami w j. angielskim (scenariusze zajęć, przedstawień, propozycje wykorzystywania różnych bajek i historyjek) - te mogą posłużyć za inspirację, jak wszystko ;)

   Usuń
 4. Czy jest link do strony?Bo nie moge znalesc??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. wystarczy kliknąć na niebeski napis "stronę Get creative!" ;)

   Usuń
 5. Chyba pora coś zmienić w swoim sposobie nauczania

  OdpowiedzUsuń