Do druku: Animal facts - sorting activity

wtorek, 21 lutego 2017 18:00

Zainspirowana pewnym ćwiczeniem znalezionym na Pinterest (choć nie mającym wiele wspólnego ze zwierzętami ani faktami ich dotyczącymi :)), przygotowałam tym razem coś dla starszych uczniów, którzy bez problemu radzą sobie z czytaniem, choć tradycyjnie - nauczyciel może w tym pomagać i wówczas aktywność nada się też dla tych, którzy dopiero zaczynają to robić w języku angielskim. Zapraszam po Animal facts - sorting activity! :)

W pliku do pobrania 20 plansz z nazwami zwierząt oraz 60 kart, na których zapisane są różne stwierdzenia ich dotyczące. Zadaniem jest dopasowanie odpowiednich zdań - kart do poszczególnych zwierzat. Oczywiście, by uczniowie byli w stanie sami to zrobić musicie wcześniej wspólnie te fakty poznać lub potraktować zadanie projektowo i, w razie potrzeby, zaproponować uczniom pracę ze słownikiem i internetem :). 

Do przyczepiania kart do plansz można użyć moich ulubionych samoprzylepnych rzepów (taśmy rzepowej lub samoprzylepnych kółeczek rzepowych - do znalezienia na Allegro).

3 komentarze:

 1. Jestem zachwycona! Fakty o zwierzętach w języku angielskim, czyli nauczanie międzyprzedmiotowe :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No w sumie ;) choć te fakty starałam się wybrać jak najprostsze się dało, dla starszych starszych uczniów można by to jeszcze utrudnić :) p.s. Dzięki :) :) :)

   Usuń
 2. świetne plansze! na pewno wykorzystam:)

  OdpowiedzUsuń