POGODA: karty obrazkowe w 3 językach

poniedziałek, 2 stycznia 2017 17:00


Witajcie w nowym roku! Często pytacie mnie o karty obrazkowe z pogodą, zwłaszcza po zajrzeniu do wpisu z propozycjami gier i zabaw na zajęcia o tej temayce. Część z Was kojarzy też moje karty obrazkowe do zabawy Weather Dance, którą prezentowałam z uporem maniaka na większości szoleń. Muszę Wam się do czegoś przyznać - tych kart nie ma na blogu, ponieważ ja sama nie wiem gdzie są ;). Powinny być zapisane na dysku, ale po przejrzeniu wszystkich folderów wciąż nie udało mi się ich odnaleźć. Dlatego w ramach noworocznych postanowień, przygotowałam nowe. I to w aż 3 językach!

W plikach, do których linki poniżej, znajdziecie karty obrazkowe z pogodą po angielsku, francusku i hiszpańsku (jeżeli gdzieś znajdziecie błąd, koniecznie dajcie znać, hiszpański znam najmniej = prawie wcale, więc przyjrzyjcie się zwłaszcza tej wersji językowej :)).

 

Dodatkowo, niektóre karty anglojęzyczne posiadają dwie wersje - z rzeczownikami i przymiotnikami opisującymi stany pogodowe. W każdym pliku znajdziecie karty przedstawiające:

* słońce
* chmurę
* deszcz
* śnieg
* wiatr
* tornado
* grad
* mżawkę
* tęczę
* niską temperaturę (cold)
* wysoką tempetarurę (hot)

Obrazki: ©Sonya DeHart, http://www.sonyadehartdesign.com

Jeżeli przydadzą Wam się takie karty obrazkowe, klikajcie w odpowiedni link poniżej. Enjoy! :)W kolejnym wpisie znajdziecie plansze do gry w BINGO oraz karty w języku niemieckim: KLIK!
7 komentarzy:

 1. Kawał świetnej roboty :) wybacz że zwrócę uwagę ale wdarł się mały błąd w lluvia i frío w wersji hiszpańskiej :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Rewelacja! Dziękuję :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Super! Są śliczne. I jestem bardzo mile zaskoczona hiszpańskim :) Dziękuję!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oo, a też uczysz hiszpańskiego? :) p.s Dzięki!:)

   Usuń
 4. Piękne karty :) Bardzo, bardzo, bardzo dziękuję:)) właśnie drukuję, wycinam i laminuję:) Jak zdążę zrobić kilka zdjęć na zajęciach, to na pewno Ci prześlę :)

  OdpowiedzUsuń