Do druku: zimowe flashcards + scenariusz zajęć

piątek, 9 grudnia 2016 08:00


Witajcie! Chyba do końca nie wpasowałam się z datą  publikacji tego wpisu, ponieważ za oknem (przynajmniej u mnie) coraz mniej zimowo... Jestem jednak pewna, że powoli zaczynacie planować zajęcia o tej tematyce, dlatego dziś do pobrania zimowe flashcards i przykładowy scenariusz zajęć. Enjoy!


1. Flashcards

Pamiętacie moje zeszłoroczne zimowe BINGO? Jeżeli nie, koniecznie zajrzyjcie do wpisu Winter BINGO + memory, w którym znajdziecie małe karty i plansze do gry. Dziś uzupełniam te materiały o flashcards, a raczej matchards, do których stworzenia wykorzystałam te same obrazki (www.mycutegraphics.com).

2. Scenariusz zajęć

Oraz przykładowy scenariusz zajęć* pt. Winter is here! wprowadzający zimowe słownictwo. Jeżeli tego jeszcze nie zrobiliście, przed zapoznaniem się z nim, koniecznie posłuchajcie piosenki The Mittens Song z kanału The Kiboomers :). A następnie, poza flashcards, przygotujcie sobie odpowiednie gadżety:


*Takie zajęcia (z wybranym słownictwem z kart) przeprowadzałam w grupach 4-latków, które wcześniej poznały już powyższą piosenkę, a zajęcia mają 5 razy w tygodniu. Tak było u mnie, ale pamiętajcie, że wszystko zawsze musicie dopasować do możliwości swoich uczniów i każdy scenariusz traktować jako inspirację, a nie precyzyjne wytyczne :).5 komentarzy:

 1. wow, Marysiu, naprawdę jesteś w stanie wykonać wszystkie punkty ze scenariusza w czasie 25 minut? szacunek :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, ale wszystko zależy od grupy i jej poziomu "zaawansowania". Nie raz pisałam na blogu, że u nas zajęcia odbywają się codziennie :). Ale każdy musi dopasować to do możliwości własnych uczniów, dlatego scenariusz jest przykładowy.

   Usuń
 2. A'propos mittens - polecam jeszcze jedną piosenkę z kanału Kiboomers: https://www.youtube.com/watch?v=uBYNtMyN_6E - Winter Hokey Pokey :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Hej Mery, super blog, jestem pod meeega wrażeniem i żałuję, że dopiero Cię dziś znalazłam ;) Materiały zimowe bardzo mi się podobają, tylko jakoś nie rozumiem o co chodzi w Twojej metodzie wprowadzania słownictwa z packami na muchy...? ;)

  OdpowiedzUsuń