What Do You Want For Christmas?

środa, 16 listopada 2016 17:30


Coraz bliżej święta, coraz bliżej Święta... ;) Jak wspominałam już nieraz, uwielbiam przedświąteczny czas. Jestem tym typem osoby, której nie przeszkadzają świateczne dekoracje na witrynach sklepowych pojawiające się już w listopadzie, ani wiecznie żywe hity "wałkowane" wszędzie dookoła. W przedszkolu o Świętach również zaczynamy myśleć na długo przed początkiem grudnia, planując różne eventy i wyjątkowe lekcje poświęcone tej tematyce. Dlatego dziś mam dla Was kolejną porcję materiałów, tym razem nawiązujących do świątecznych hitów (również wiecznie żywych ;)) Super Simple Learning: What Do You Want For Christmas i Santa's On His Way!


1. Karty (do gry w memory/BINGO/do prezentacji)

Na pierwszy ogień karty w formie prezentów z zabawkami w środku, do których stworzenia wykorzystałam obrazki swojego autorstwa (!) - jak Wam się podobają? Ja jestem z nich bardzo dumna (i myślę, że samolot wygląda, jak samolot, wbrew opinii mojego męża, który pomylił go z rybą... ;)).


Wykorzystać je możecie do gry w memory - polecam wydrukować w większym formacie, np. dwie karty na A4, wówczas mogą posłużyć również do prezentacji słownictwa), lub w BINGO, do którego plansze znajdziecie poniżej.

Chcecie, by były jeszcze piękniejsze i żeby nic nie prześwitywało? Skorzystajcie z przygotowanych przeze mnie obrazków, do wydrukowania na drugiej stronie w formie tła:
2. Plansze do BINGO

To taka "odpimpowana" wersja mojego starego, świątecznego BINGO z zabawkami, ale też w nieco bardziej okrojonej wersji - tamtą wykorzystywałam jeszcze, jak pracowałam w szkole. 

Za jej plus zdecydowanie uważam kolorowe obrazki (a to, że są moje już w ogóle nadaje im wyjątkowego charakteru!) ale również to, że pojawiają się w nich wszystkie słówka z obydwóch piosenek SSS (plus kilka dodatkowych)3. What's inside? - materiały dodatkowe

A na koniec materiały, które przydadzą Wam się do stworzenia plakatu. Do ich przygotowania zainspirował mnie komentarz Agnieszki w mojej facebookowej grupie "Głowa Pełna Pomysłów" - kto jeszcze nie dołączył, tego serdecznie zachęcam, warto! :)Przydadzą Wam się "puste" prezenty, które możecie wypełnić, czym tylko chcecie - dowolnymi obrazkami (także stworzonymi lub pokolorwanymi przez dzieci) lub napisami (dla starszych uczniów), oraz klapki, które możecie dokleić tak, by nie od razu było widać co znajduje się w środku!

Prezenty możecie wydrukować na A4 lub w większym formacie, przykleić je do brystolu i razem z pomocą dzieci stworzyć wspólny plakat.


No to jak? Przyda się? Bierzcie i korzystajcie! Wszystko do pobrania z linku poniżej:


7 komentarzy:

 1. Też myślę o wykorzystaniu w tym roku piosenki "What do you want for christmas?", stworzyłam dla przedszkolaków nietypową kartę - kolorowankę-przesuwankę. Na szablonie skarpety nacięłam w dwóch miejscach oraz stworzyłam paski z obrazkami zabawek, by mogły sobie dowolnie przesuwać, co chciałyby dostać. To będzie dla nich taki mały upominek. Twoje materiały jak zwykle rewelacja. Pozdrawiam Ela

  OdpowiedzUsuń
 2. Super pomysł :) A a propos zabawek w skarpecie, polecam też zabawę z zeszłorocznego wpisu na blogu: http://www.fullofideas.pl/2015/12/swiateczne-skarpety-i-wieniec.html

  OdpowiedzUsuń
 3. Cudowne:) Chwilowo muszę wstrzymać się z drukowaniem i przyznam szczerze, że nie ułatwiasz mi tego:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Super są te karty. Przydadzą się na pewno na zajęciach i już wiem, że dzieci będą zachwycone. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, mam nadzieję, że tak właśnie będzie! :)

   Usuń