5 miejsc, które musisz odwiedzać

poniedziałek, 29 sierpnia 2016 18:00

Angielskie dla dzieci, w przedszkolu, najlepsze strony w Internecie

Pracujesz z dziećmi? Zabierasz się właśnie za planowanie kolejnych zajęć? Chcesz zrobić to jak najlepiej? Nie zapomnij odwiedzić tych miejsc!

Niektóre, a może nawet większość pozycji z listy może wydać się oczywista, ale czasem mam wrażenie, że nie wszyscy o nich pamiętają, albo jeszcze nie do końca umieją wykorzystać ich potencjał. Zobacz, jakie miejsca KONIECZNIE musisz odwiedzać, planując zajęcia dla dzieci.


Tak, tak, właśnie YouTube - nieocenione źródło piosenek, filmików oraz wszelkiej maści inspiracji!

Od zawsze, kiedy zabieram się za przygotowywanie zajęć o nowej tamatyce lub odświeżanie zasobów zebranych w przeszłości, w pierwszej kolejności zaglądam na YouTube. Jak dobrze poszukasz, znajdziesz tam anglojęzyczne piosenki na KAŻDY temat. Jasne - nie wszystkie muszą okazać się strzałem w 10, ale grunt, że w ogóle są ;). Nawet, jeżeli nie wykorzystasz ich w pierwotnej wersji, mogą zainspirować Cię do stworzenia czegoś lub poszukania nowych rozwiązań.

A na YouTube'ie znajdziesz przecież nie tylko piosenki, ale także masę innych świetnych video - filmików do wykorzystania bezpośrednio na zajęciach lub filmów instruktażowych, dostarczających jeszcze więcej inspiracji!

Zajrzyj:

- do mojego archiwalnego wpisu: Najlepsze piosenki i filmiki dostępne w sieci

- na kanały Super Simple Songs, Maple Leaf Learning, The Kiboomers, PINKFONG, Mother Goose Club, KidsTV123, ELF Kids Videos, pattyshukla, Dream English Kids i wiele innych w poszukiwaniu video o tematyce, która Cię właśnie interesuje
Nie masz jeszcze konta na Pinterest? Błąd! Znajdziesz tam bowiem niezliczoną ilość inspiracji w formie zdjęć, a zatem bardzo przystępnej :). Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę słowa kluczowe, powiązane z tematyką, która Cię właśnie interesuje, by wyskoczyły setki fotek z nią powiązanych. Czasem wystarczy tylko jedno spojrzenie, by zakochać się w jakimś pomyśle i niewiele wysiłku, by zaadaptować go na własne potrzeby!

Co więcej, jak już założysz to konto i ustalisz kręgi swoich zainteresowań, te pomysły same będą do Ciebie przychodziły. Bardzo polecam aplikację na telefon - dzięki niej codziennie spływają do mnie nowe inspiracje!

Zajrzyj:Ten punkt to takie 2 w 1, ponieważ chciałabym zaprosić Was do dwóch grup pełnych inspiracji, dodatkowych materiałów i ludzi, którzy chętnie służą pomocą. 

Pierwsza z nich to grupa "Nauczyciele angielskiego", która istnieje już od ładnych kilku lat i liczy ponad 8 tysięc członków! Jeżeli nurtuje Cię jakakolwiek kwestia związana z pracą nauczyciela-anglisty możesz być pewna/pewien, że ta grupa dostarczy Ci maximum niezbędnej wiedzy, wystarczy tylko zapytać! :) Ponadto należąc do grupy NA, będziesz dowiadywać się o różnych ciekawych akcjach (jak np. konkursy) i wydarzeniach (takich, jak konferencje i szkolenia). Przede wszystkim będziesz mieć dostęp do wszelkich informacji na temat "Zlotu Anglistów", o którym pisałam niedawno na blogu.

Druga to grupa ze znacznie krótszym stażem, ale za to bardzo dobrze prosperująca - i nie mówię tak tylko dlatego, że to moja grupa ;). W "Głowie Pełnej Pomysłów" znajdziesz bowiem już ponad 1400 nauczycieli, którzy z pasją i zaangażowaniem uczą właśnie najmłodszych, chętnie dzielą się doświadczeniem, podpowiadają i doradzają każdemu, kto dopiero co wkracza na podobną ścieżkę kariery lub po prostu - ma jakieś związane z nią pytanie. 

Zajrzyj (i dołącz!):

I ostatni, ale wcale nie najmniej istotny punkt na liście. Zwłaszcza jeżeli zdarza Ci się mieć wątpliwości, co do wymowy niektórych słów, a to wcale nie musi dotyczyć tylko kiepskich anglistów! Czasem po prostu ktoś (mogą to być właśnie dzieci, bo inna pani, mama czy tata wymawiali coś w inny sposób) zaszczepia w nas myśl, że może być inaczej, niż do tej pory nam się wydawało. Wówczas nie pozostaje nic innego, jak to sprawdzić, a pomoże w tym właśnie słownik.

Zajrzyj:

- do mojego ulubionego słownika online - diki.pl10 komentarzy:

 1. odwiedzam wszystko oprócz Pinterest, czy to jest darmowe?
  u mnie takim miejscem jest jeszcze ciuchland - jest to dla mnie pozycja obowiązkowa! ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pinterest jest darmowy! Bardzo bardzo bardzo polecam! :)

   Usuń
  2. Pinterest jest darmowy! Bardzo bardzo bardzo polecam! :)

   Usuń
 2. Ja też Marysiu korzystam z diki.pl My favourite one !

  OdpowiedzUsuń
 3. Cudownie, dziękuję! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo Ci dziękuję za przypominajkę, naprawdę się to wszystko przyda:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Te strony to absolutny 'must know' dla nauczycieli każdej specjalności :-) Całkowicie zgadzam się ze sprawczynią postu.

  OdpowiedzUsuń
 6. Tez znam wszystkie ale najlepsze zdecydowanie Head Full Of Ideas!!!!+ :-))))))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 😍 Na HFoI zapraszam oczywiście w pierwszej kolejności ;) ale inne miejsca też super pełne inspiracji i dobrych materiałów 😊😊😊

   Usuń