Super Simple Songs revision cards

piątek, 29 lipca 2016 12:00


Zastanawialiście się kiedyś jak sprawdzić poziom opanowania materiału u dzieci w wieku przedszkolnym? Chcielibyście dowiedzieć się, czy i jakie efekty przynoszą Wasze działania? A może dyrekcja czy właściciel firmy, w której pracujecie, tego wymaga? Dziś podpowiadam jak "przetestować" przedszkolaki, sprawdzając ich znajomość naszych ulubionych Super Simple Songs! :)

Myślicie, że oszalałam? Nic z tych rzeczy! W końcu chyba każdy z nas prowadzi obserwacje, starając się ocenić efekty swojej pracy z dziećmi. A gdyby tak mieć specjalne narzędzie, które taką obserwację nieco ułatwi?

Dziś przygotowałam dla Was coś zupełnie nowego! Zestaw kart, które wykorzystać możecie na różne sposoby, ale przede wszystkim jako narzędzie pomagające ocenić znajomość przerabianego materiału.


Super Simple Songs revison cards - co to takiego?

To zestaw 23 (na razie :)) kart, które zawierają printscreeny ze znanych chyba wszystkim teledysków autorstwa Super Simple Learning (wszystkie je możecie obejrzeć na kanale Super Simple Songs - kids songs) oraz dopasowane do nich pytania, dzięki którym sprawdzicie wiedzę Waszych uczniów :). Moje karty zadrukowane są dwustronnie, tak by nie było od razu widać jakie zadanie znajduje się na karcie (tła - w pionie i poziomie znajdują się w pliku do pobrania).


Jak je wykorzystać?

Przygotowane przeze mnie karty wykorzystać możecie na różne sposoby:

1. [Na zajęciach z całą grupą] Jeżeli Wasi uczniowie znają już wszystkie wybrane przeze mnie piosenki, wydrukujcie i zalaminujcie cały zestaw, który przyniesiecie na zajęcia. Pozwólcie uczniom losować karty i odpowiadać na pytania. Taką zabawę powtórzcie podczas kilku kolejnych spotkań, by uczniowie mieli szansę wykazać się znajomością różnych piosenek i całego przerabianego słownictwa.

2. [Na zajęciach indywidualnych] Wydrukujcie i zalaminujcie wszystkie karty. Jedne z Waszych zajęć poświęćcie na sprawdzenie poziomu znajomości materiału przez ucznia. Pozwólcie mu losować karty i odpowiadać na kolejne pytania. Na zakończenie możecie obejrzeć ulubione teledyski SSS :).

3. [Na zajęciach z całą grupą lub indywidualnych, w ramach rozgrzewki*] Karty możecie wprowadzać też jako zabawę na tzw. warm up. Wówczas nie wszystkie na raz, a zaczynając od tych, do których piosenki już poznaliście (uczniowie wcale nie muszą oglądać wcześniej teledysków!) Oczywiscie musicie móc uczniom zaproponować minimum dwie karty, bo bez elementu losowania nie będzie zabawy ;). Jedną z kart losuje wybrany uczeń, ale odpowiadać na pytanie może cała grupa. Następnie wszyscy razem zaśpiewajcie piosenkę, na którą wypadło. W miarę upływu czasu (= poznawania nowych piosenek) dokładajcie kolejne karty. 

* Takie zadanie to propozycja nie na każde zajęcia, ale za to na cały rok! ;)Tego typu zabawa to jedyna dopuszczalna forma "testowania" dzieci w tym wieku. One mają fun, a Wy okazję, by sprawdzić jak sobie radzą.

Jak Wam się podoba? Jeżeli jesteście "ZA", poniżej pobrać możecie wszystkie karty. A może macie jeszcze jakiś pomysł na ich wykorzystanie? Koniecznie podzielcie się w komentarzach! :)

37 komentarzy:

 1. Marysiu - rewelacja! Pomysł czadowy i na pewno go wykorzystam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciesze się! :) Ja już nie mogę się doczekać, jak moje pójdą w ruch ;)

   Usuń
 2. RE-We-LA-CJA!!!!!! Dziękuję :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Monika Zagawa29 lipca 2016 12:55

  Genialne :) od poniedziałku wracam do pracy - będzie co robić :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Super! Daj znać jak się spodobały! :)

   Usuń
 4. Wspaniałe! Uniwersalne - dla własnych pociech, dla przedszkolaków czy na zajęcia indywidualne :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Już drukuję! Super pomysł i wykonanie - jak zwykle!

  OdpowiedzUsuń
 6. These are wonderful! Such a nice idea! Thanks!
  Ilinca from Grumpy Dumpling

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Thank you very much. I'm happy that you like it! :)

   Usuń
 7. Super! Przepiękne! Bardzo dziękuję :)
  Można też wykorzystać te karty przy grze planszowej - będą to zadania do wykonania :)

  OdpowiedzUsuń
 8. I można je sobie tak po prostu pobrać? Super sprawa!

  OdpowiedzUsuń
 9. Witam :) :) w jakim programie robi Pani grafikę na bloga i do materiałów? Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękuje za odpowiedź! :)

   Usuń
 10. Tego jeszcze nikt nie wymyślił! :) Rewelacja!! ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Świetne! do użycia na różne sposoby;) Czy program PicMonkey jest darmowy?

  OdpowiedzUsuń
 12. Bardzo fajne pomysły! :D Języka angielskiego warto się uczyć już od najmłodszych lat :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Wow, karty są świetne! Na pewno wykorzystam w nauce z synem. Do tego synowie chodzą do School of modern languages w Koszalinie, tam podczas nauki lektorzy też wykorzystują nowoczesne metody pracy :) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 14. Świetny pomysł!! :)) na pewno w najbliższym czasie wykorzystam:))

  OdpowiedzUsuń
 15. DZIĘKUJĘ ! EXTRA :):)

  OdpowiedzUsuń
 16. Marysiu,

  jakiego papieru uzywasz do druku? karty wygladaja rewelacyjnie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zwykłego :) to kwestia dobrej drukarki, którą mamy w pracy :)

   Usuń