Sing a rainbow, czyli wiosno przybywaj!

środa, 9 marca 2016 17:00


Tego wpisu nie było w planach, ale zainspirowana naszą przedszkolną dekoracją i ostatnim "występem" Kasi Brzozowskiej podczas warsztatów Exciting Teaching, wpadłam na pomysł idealny przy wprowadzeniu tematu "Spring" i wiosennych klimatów! Zainteresowani? Zapraszam do lektury! :)

Nie wiem jak Wy, ale ja już naprawdę mam dosyć tej pogody i aury za oknem... Bardzo, bardzo czekam moją ukochaną porę roku! By wprawić się w lepszy nastrój, postanowiłyśmy z koleżankami pozbyć się już zimowych dekoracji i zastąpić je bardziej kolorowymi, zwiastującymi nadejście wiosny. Tak oto w naszym przedszkolu zawisły wesołe, kolorowe tęcze (i nie tylko!):


Kupiłam sporo bibuły, więc mogłam sobie pozwolić na jej wykorzystanie także na zajęciach. Kasia podczas warszawskiej edycji Exciting Teaching zaproponowała śpiewanie jednej z naszych ulubionych Super Simple Songs - "The Hokey Pokey Shake" z wykorzystaniem różnych gadżetów, jak np. kolorowe pompony. Ja postanowiłam zastąpić je kolorowymi wstążkami, które trzymaliśmy w rękach, kładliśmy sobie na stopach, głowach itd. Na początek powtórzyliśmy wszystkie kolory, następnie dzieci losowały wstążki z torby i każdy nazywał swój. Zadbałam o to, by pojawiły się wszystkie, które miały okazać się niezbędne w dalszej cześci zajęć.

Tekst "The Hokey Pokey..." znamy już całkiem nieźle, ale przydało się przećwiczenie tańca z wstążką, więc za pierwszym razem "darowaliśmy sobie" muzykę. To już był nieły fun! Za drugim razem spróbowaliśmy z muzyką. Skupienie dzieci - bezcenne :).

Po odśpiewaniu i odtańczeniu całego układu, dzieci układały swoje wstążki na dywanie, śledząc moje wskazówki. Wyszła nam oczywiście piękna tęcza - idealnie pasująca do piosenki "I can sing a rainbow" w mojej ulubionej wersji:


Jeżeli macie sporo czasu lub więcej zajęć, które możecie na to poświęcić, dzieci mogą wykonać swoje własne tęcze z przygotowanych przez Was wcześniej materiałów (takie, jak na zdjęciu powyżej, tylko w miniwersji ;)). Robi się kolorowo i od razu wszystkim weselej! Sprawdźcie sami! :)7 komentarzy:

  1. Fajna karta pracy do piosenki'Sing a rainbow' jest tez na http://learnenglishkids.britishcouncil.org/en/songs/i-can-sing-rainbow jako dodatkowe zadanie np. w klasie 1 sprawdza sie ok

    OdpowiedzUsuń
  2. Śliczne dekoracje, chmurki z tęczą z bibuły wykorzystam podczas zajęć nt. Dnia Świętego Patryka:) btw - bardzo podoba mi się wzór na Waszej podłodze:)

    OdpowiedzUsuń