Scenariusz przedstawienia "Let's go to the ZOO"

sobota, 13 lutego 2016 08:40


Ja tak w kółko o tej zimie, a tu nam się wiosna zbliża! Zanim się obejrzymy, będzie już trzeba topić marzannę. W zeszłym roku, w ramach "Tygodnia języka angielskiego", który przypadał akurat na przełom lutego i marca, przygotowywałam wszystkie moje grupy do przedstawień. W młodszych grupach  (w 2- i 3-latkach) postawiłam na przegląd ulubionych piosenek, natomiast dla 4- i 5-latków stworzyłam już scenariusz z prawdziwego zdarzenia, nawiązujący do omawianej wówczas tematyki, który idealnie nada się na przywitanie mojej ulubionej pory roku!

Pomijając fatalny okres chorób, mojej długiej nieobecności i stale obniżonej frekwencji, co skutkowało ciągłą zmianą przydziału ról, wyszło naprawdę świetnie! ;) Scenariusz w większości oparty jest na dobrze już wszystkim znanych Super Simple Songs, ale piosenki to w nim nie wszystko! Zresztą zaraz przekonacie się sami.

Do przygotowania przedstawienia będziecie potrzebowali:

- piosenek: "How's the weather?" (lub inna piosenka o pogodzie), "Let's go to the ZOO", "Five Little Monkeys", "Yes, I Can!", "See You Later, Alligator" z Super Simple Songs (wszystkich posłuchać możecie na YouTube'ie) oraz wybranej piosenki na przywitanie.

- scenografii - u nas była to naprawdę prosta dekoracja, w końcu to dzieci miały być najważniejsze :)


- masek lub opasek na głowę przedstawiających różne zwierzęta - ja część narysowałam sama, część przygotowałam wykorzystując obrazki ze strony www.edupics.com:


U mnie w tym przedstawieniu brały udział 3 grupy, liczące po kilkanaścioro dzieci. Dlatego też starałam się wybrać jak najwięcej różnych ról, ale jeżeli Wasze grupy są mniej liczne lub po prostu jest ich mniej, możecie to oczywiście dowolnie zmodyfikować. Jeżeli ograniczycie się do samych piosenek, scenariusz nada się również dla młodszych dzieci lub gdy nie macie wiele czasu na przygotowania. Enjoy!


17 komentarzy:

 1. Super, moje dzieciaki uwielbiają SSS - a za 'Let's go to the zoo' przepadają ��

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeżeli wykorzystasz, koniecznie podziel się wrażeniami :)

   Usuń
 2. Fajnie też wplesc walking in the jungle:) jak ja robiłam przedstawienie to na scenę wchodziły do melodii in the jungle... Takim 'bujanym' krokiem :) a wychodziły do hakuna matata

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Akurat walking in the jungle nie wplotłam ze względu na końcówkę, ale jeżeli ktoś ma 100% zaufanie do swoich 4- czy 5-latków, czemu nie! ;)

   Usuń
 3. Świetny scenariusz! Dziękuję :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Rewelacja myślę ze wykorzystam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Super, jestem w trakcie prób. Niedługo premiera! Twój pomysł uratował mi życie w związku z dniem angielskim w naszej szkole. Bardzo dziękuję, że się nim podzieliłaś. Mam dzieci 6-8 lat więc dla starszych zmieniła nieco dialogi rodziny na bardziej zaawansowane. W mojej wersji, rodzina śpiewa "Rain, rain, go away" i czeka na lepszą pogodę aby iść do ZOO. Mamy nagrany deszcz i ćwierkające ptaszki gdy pogoda się zmienia na wiosenną. Śpiewamy We're going to the Zoo, a na koniec Let's go to the Zoo - gdzie zapraszamy naszą publiczność (zaprzyjaźnione przedszkole) do wspólnej zabawy w udawanie zwierzątek.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Super! Trzymam kciuki, żeby aktorów nie zjadła trema podczas premiery ;) (oczywiście żartuję, na pewno będzie ekstra!)

   Usuń
  2. Już po premierze!. Wyszło super. Moi mali aktorzy byli bardzo dzielni i dali z siebie wszystko. Pełen sukces, wszyscy zachwyceni. Jestem szczęśliwa, tym bardziej, że to pierwszy rok mojej pracy w tym zawodzie.
   Polecam gorącą wszystkim ten scenariusz. Jest genialny swojej prostocie i można go łatwo zmodyfikować w zależności od możliwości dzieci. Świetnie się sprawdza piosenka Yes, I can - bo zmieniają się role, jest pokazywanie i okazja do przebrania się za zwierzątko, co dzieci uwielbiają. Wklejam link ze stronki naszej szkoły, gdy autorka scenariusza chciała zobaczyć efekt swojej twórczości.
   https://www.facebook.com/stowarzyszenie.integritas/posts/1017828588298982

   Usuń
  3. Cudownie! Piękne stroje, wszystko wygląda bardzo profesjonalnie! Gratuluję :)

   Usuń
 6. Dziękuję, że znalazłaś chwilę aby zerknąć.. To jeszcze nie koniec... W czerwcu czeka nas światowa premiera - na festynie rodzinnym w naszym miasteczku. Mam nadzieję, że aktorzy wytrzymają taką presję. Pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz wyrazy wdzięczności za podzielenie się genialnym scenariuszem

  OdpowiedzUsuń
 7. Wszystko ładnie, ale co to znaczy "parenaścioro"? Chyba "kilkanaścioro". Dbajmy o język, zwłaszcza jeśli uczymy dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 8. Witam, czy ma ktos wersje instrumetalne wyzej wymienionych piosenek?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, Super Simple Learning :) ich piosenki są wszystkie w dwóch wersjach - normalnej i tzw. "sing along" - poszukaj, wpisując tytuł plus "sing along" właśnie :)

   Usuń