10 najlepszych zimowych piosenek dla dzieci

sobota, 9 stycznia 2016 08:30


Zima, zima, zima, pada, pada śnieg... Lubię tę porę roku, pod warunkiem, że nie trwa zbyt długo. Ale tegoroczna dopiero sie zaczęła, więc nie zdążyła jeszcze nikomu zajść za skórę :). Za to aura za oknem zachęca do wprowadzenia zimowego klimatu także na zajęciach. Jak? Oczywiście za pomocą piosenek!

Nie może zabraknąć klasyków (I'm a Little Snowman, Little Snowflake) z repertuaru Super Simple Songs, ale porządną konkurencję zaczynają stanowić także piosenki z kanały The Kiboomers.

Twórcy Kiboomu Kids Songs wykorzystują klasyczne melodie, ale dodają do nich nowe, oryginalne, a zarazem proste słowa, czyniąc je przystępnymi dla małych uczniów. Znajdziecie u nich sporo wartych uwagi utwórów, a repertuar, także zimowy, wciąż się rozsrasta! :)

1. Snowflakes, snowflakes


2. 5 Snowmen Song


3. Mittens Song* Moje pomysły zainspirowane tą właśnie piosenką poznacie na najbliższym szkoleniu - 23.01 :)

5. I'm a Little Snowman Song4. Na kanale The Kiboomers  znajdziecie nawet piosenkę na Groundhog Day


6. i uroczą wersję Skidemarink - idealną na Dzień Babci i Dziadka! :)W zimowy klimat super wpasują się też poniższe piosenki z kanału Maple Leaf Learning:

7. Kolejna, ale również oryginalna The Snowman Song


9. Counting Snowflakes


oraz

10. The Penguin Dance z kanału Pink Fong

6 komentarzy:

 1. ale super jest ta piosenka o pingwinkach! :) nie znałam tego kanału
  u mnie teraz wielkie przygotowania do Dnia Dziadków - Skidamarink było hitem w tamtym roku i w grupach 3- i 4-latków dalej postawiłam na tę piosenkę a 5-,6-latki śpiewają "I love You" The Kiboomers ♥ panie w grupach są zachwycone tym utworem i same proszą o transkrypcję, bo też chcą śpiewać ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie dziwię się - sama też uwielbiam śpiewać te piosenki ;)

   Skidemarink to szał absolutny, mimo że piosenka jest w sumie spokojna. Ale ta wersja The Kiboomers jest oryginalna przez to, że w nieco szybszym tempie i to mi się podoba!

   Usuń
 2. Bardzo trafny dobór piosenek dla maluchów. Dziękuję za podpwiedź.

  OdpowiedzUsuń
 3. Marysiu, gdzie jest jakiś timetable Twoich szkoleń? wiem, ze przegapiłam ostatni Wrocław, i z niecierpliwością czekam na następny!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety ze względu na ciążę nie będę prowadziła szkoleń przez jakiś czas (ale na pewno nie w ogóle! Jeszcze do nich wrócę, tylko zapewne dopiero w nowym roku szkolnym :)). O wszystkich planach będę dawała znać.

   Usuń